Управління відходами на підприємстві. Важливий крок до сталого розвитку
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Управління відходами на підприємстві. Важливий крок до сталого розвитку

Згідно з даними міжнародної статистики 90.5% сміття на Землі не переробляється. Глобальна проблема з утилізацією відходів привела світ до необхідності пошуку нових рішень поводження зі сміттям. У свою чергу уряди розвинених країн “переклали” цю задачу на бізнес, постійно піднімаючи ціни на вивіз сміття і вимагаючи від виробничих підприємств переробляти свої відходи.

Управління відходами на підприємстві. Важливий крок до сталого розвитку

Саме тому waste management стає важливою послугою для фасіліті компаній в світі. Головним завданням при управлінні відходами на підприємстві є постійне зниження кількості сміття. І тут важливою проблемою є людський фактор. Нововведення завжди зустрічають опір у більшості людей, така природа, особливо якщо ці зміни впроваджуються сторонньою організацією. Тому для будь-якої ФМ компанії необхідно побудувати ефективну систему комунікацій між топ менеджментом, підрядником і співробітниками компанії клієнта. Мало просто розповісти про правила зниження відходів, потрібно домогтися того, щоб їх виконували.

Мінімізація кількості сміття на підприємстві процес не швидкий, і реалізувати відразу всі можливі рішення не вийде. Тому варто розділити впровадження відповідального поводження з відходами на кілька етапів залежно від кінцевої мети компанії.

З чого почати?

В Україні вже майже рік діє Закон про розділення відходів, звичайно виконання цього нормативного акту поки ніхто не контролює, та й переробних підприємств в Україні можна перерахувати по пальцях, але тим не менш установка в компанії урн для роздільного збору сміття це хороший старт, який не потребує великих зусиль з боку співробітників. Часто це дає персоналу внутрішній позитивний настрій і відчуття причетності до допомоги нашій планеті, створюючи базу для подальших змін.

Переклад всієї документації в електронну форму, зі зрозумілих причин серйозно скорочує використання паперу. І тут є ще один плюс, завдяки цьому робочі процеси стають більш прозорими і коротшими, що безпосередньо впливає на конкурентоспроможність будь-якої компанії.

Крім того, кожен співробітник може внести свій посильний вклад. Наприклад, пластик і папір є основними неорганічними відходами офісів, тому друк тільки дійсно необхідних документів використовуючи обидві сторони аркуша, відмова від одноразового посуду мінімізують наповнення сміттєвих баків.

Для обслуговування об’єкта нерухомості сучасні фасіліті менеджери за погодженням із замовником використовують пакети що саморозкладаються, еко чистячі засоби, екологічні упаковки, різні диспенсери, дозатори, що суворо регламентують використання миючих засобів і т.д. Варто також відзначити, що в розвинених країнах багато фасіліті компаній починають використовувати соду для чищення поверхонь як найбільш екологічний і недорогий засіб.

На даному етапі, використання waste management іноді говорить про компанії більше, ніж реклама. Це показник високого рівня відповідальності, культури підприємства, а також прагнення до сталого розвитку і відповідності світовим трендам.