Світові тренди фасіліті менеджменту 2019-2020
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Світові тренди фасіліті менеджменту 2019-2020

Сучасний етап розвитку Фасіліті менеджменту в світі характеризується наданням кращого досвіду для людей, що знаходяться в будівлі. Всі елементи будівлі, нові технології і сталий розвиток спрямовані саме на це. Грунтуючись на цій меті, світові експерти визначили головні тренди, які рухали галузь вперед в цьому році, і продовжать свій вплив в наступному.

Світові тренди фасіліті менеджменту 2019-2020

Технології.

Все більших масштабів набирає використання технології доповненої реальності. Великі фасіліті компанії використовують її для створення практичних посібників з обслуговування обладнання для технічного персоналу.

Робота з чатботами не є чимось надприродним в сучасному світі, проте в тандемі з машинним навчанням чатботи стають ефективним інструментом для клієнтської підтримки.

Використання ультрафіолетового освітлення. Важлива тенденція для громадських будівель, медичних та навчальних установ. Вченими доведено, що це ефективний метод боротьби з деякими шкідниками, а також вірусами і бактеріями.

Використання даних для розвитку “розумних” об’єктів нерухомості

Інтегрований фасилити менеджмент – основний інструмент для якісного збору даних про обладнання і системи будівлі. Тільки єдиний підрядник може максимально продуктивно отримувати і аналізувати інформацію створюючи більш “розумні” рішення для клієнта.

Аналітика набуває нового значення. Програмне забезпечення для збору та аналізу даних систем будівлі на базі інтернету речей є однією з найбільш швидкозростаючих складових фасіліті менеджменту.

Актуальним залишається тренд останніх декількох років – віддалений моніторинг. Можливість контролювати процеси в будівлі 24/7 в будь-якій точці світу на сьогоднішній день є основою для комфорту і безпеки людей, що знаходяться в будівлі.

Зелені будівлі

Тенденція використання альтернативних джерел енергії продовжує набирати обертів. Найбільш популярними тут є сонячні панелі, так як вони легко встановлюються на будь-яку поверхню, і є відносно недорогою і не складною системою електрифікації будівлі.

“Безвідходні” будівлі також набирають все більшої популярності. Тут ФМ командам доводиться багато працювати, щоб налагодити можливість переробки відходів і навчити персонал повторному використанню ресурсів для мінімізації відходів.

Але головним трендом в розрізі “зелених” будинків є так звані “WELL Buildings”. Дослівно переводяться як будівлі гарного самопочуття, і включають в себе використання еко матеріалів при обробці і ремонті об’єкту, в дизайні інтер’єру використовуються тільки натуральні не токсичні меблі, килимові покриття і т.д. Максимальне використання природного освітлення, велика кількість рослин, організація кімнат відпочинку, взагалі всього, що дозволить людям менше стресувати і краще себе почувати.