"Розумні міста". Погляд у майбутнє
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

“Розумні міста”. Погляд у майбутнє

Нещодавно компанія Toyota оголосила про початок будівництва “розумного” міста біля підніжжя гори Фудзі. Населення в 80 000 чоловік буде складатися переважно з працівників компанії і їх сімей. Компанія планує, що селище стане плацдармом для випробувань новітніх технологій.

"Розумні міста". Погляд у майбутнє

Раніше про аналогічні плани заявляли такі гіганти як Google, Amazon, Huawei і ряд інших. До слова сказати, розгортання Smart city так і залишилося для цих компаній проектом, зіткнувшись з громадською думкою і законодавчими обмеженнями. Але поговоримо, про те, чим може похвалитися найтехнологічніший мегаполіс в світі.

Смарт Сіті. Майбутнє вже сьогодні

Сінгапур завжди входив до числа найбільш розвинених міст світу. Останні кілька років він по праву займає 1 місце в списку найбільш технологічних міст. Що ж відрізняє його від усього світу? На початковому етапі уряд впровадив програмне забезпечення для управління громадським транспортом і автомобільним рухом. Тисячі камер на вулицях міста, допомагають регулювати рух, рекомендуючи об’їзні шляхи, спеціальні додатки відстежують транспортні маршрути і дають можливість орендувати електротранспорт.

Але цим навряд чи зараз когось здивуєш. Зрозумівши скільки часу жителі втрачають на бюрократію, Сінгапур провів реформу і створив для кожного громадянина електронний ідентифікатор, завдяки якому, на єдиному порталі можна отримати всі необхідні документи, а також відкрити рахунок в банку, віддати дітей в школу або дитячий садок. До речі, в місті прагнуть не користуватися готівкою і здійснювати всі оплати за допомогою смартфонів.

Одним з останніх нововведень стало створення спеціального додатка для медпрацівників. У разі, якщо комусь стало погано в радіусі 1 км. від місця знаходження доктора, додаток сигналізує, і до приїзду швидкої допомоги, лікар може надати першу медичну допомогу. За рік, це врятувало життя 1700 людям.

Таким чином розумне місто вирішує не тільки транспортні проблеми, а й питання пов’язані з щоденним життям людей.

Що майбутнє нам готує?

Найголовнішим проривом для смарт міст в найближчому майбутньому вважають появу безпілотного транспорту і доставку товарів дронами. Для цього, такі міста як Сінгапур вже готують відповідне апаратне забезпечення та інфраструктуру.

З розвитком інтернету речей всі процеси пов’язані з життям міста можуть ставати автоматизованими. Управління освітленням і енергоефективністю ще один головний елемент розумних поселень. Так, вже не тільки окремі міста, а й цілі країни заявили про повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року. Природно, що установка сонячних панелей на дахах, резервуари для збору дощової води, всілякі датчики всередині будівель, що регулюють яскравість світла, температуру, вологість і т.д. будуть впроваджені повсюдно.

Ну і звичайно, сучасні технології дають можливість архітекторам проявити всю свою фантазію для реалізації найсміливіших проектів: гігантських хмарочосів, які можуть вмістити тисячі людей, будівель, що обертаються, міських ферм, плавучих поселень. Все це людство зможе побачити в доступному для огляду майбутньому.