Анонс розвитку індустрії Фасіліті менеджмент
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Анонс розвитку індустрії Фасіліті менеджмент

Експерти стверджують, що в короткостроковій перспективі ринок Facility management чекає глобальна трансформація, основними драйверами якої стануть інновації та необхідність нових ціннісних пропозицій. Розглянемо основні тренди і тенденції галузі в світі та Україні.

Анонс розвитку індустрії Фасіліті менеджмент

Глобальний обсяг ринку фасіліті менеджменту на даний момент знаходиться на позначці 1.12 трильйона доларів, при цьому згідно з прогнозами Frost & Sullivan світової дохід цієї індустрії до 2025 року складе 945 млрд. доларів.

Найбільш швидко зростаючим ринком в найближчі два роки стане район Перської затоки. Це закономірно, адже слідом за неймовірними темпами будівництва і реалізацією безлічі великих і складних проектів, приходить потреба у професійному обслуговуванні і правильній експлуатації будівель.

В ході аналізу світового ринку також можна виділити 4 основних трансформаційних тренда, які гратимуть ключову роль у розвитку індустрії експлуатації комерційної нерухомості:

  • Бізнес продуктивність. Управління будівлею для створення найбільш комфортних умов для роботи, стимулювання креативності, а також заходи щодо поліпшення самопочуття і здоров’я персоналу
  • XaaS (anything as a service) – буквально перекладається “що завгодно як послуга” і означає надання програмних продуктів в хмарі на основі передплати на необхідні для компанії сервіси.
  • Сталий розвиток. Жодна велика компанія в світі не залишає поза увагою цей тренд
  • Енергоменеджмент. Високі ціни на енергоресурси роблять енергоменеджмент найбільш ефективним способом оптимізації ресурсів

Все більший інтерес для комерційної нерухомості являє інтегрований фасіліті менеджмент, тобто надання цілого комплексу послуг одним підрядником. На даний момент цей сегмент займає 8% ФМ ринку, однак за прогнозами експертів, вже до 2025 року досягне показника 14%.

Серед технологій на перше місце виходять  Інтернет речей і Big data. Об’єднання в єдину систему різних датчиків, сенсорів, автоматизованих систем допомагають значно оптимізувати ресурси і своєчасно виявляти ризики, і реагувати на мінливу ситуацію в експлуатації будівлі.

А що ж буде визначати розвиток ринку в Україні?

Індустрія Facility послуг поки далека від показників розвинених країн. Однак певний прогрес у розвитку ринку в останні кілька років очевидний.

Серед важливих зрушень варто відзначити, перехід до комплексного підходу в обслуговуванні об’єкта нерухомості. І хоча це лише перший крок на шляху розвитку інтегрованого фасіліті менеджменту в найближчі 2 роки трансформація ФМ моделі буде все більш очевидною. Потреби клієнта, гнучкість і більш тісне співробітництво, надання додаткових цінностей стануть важливими складовими роботи обслуговуючих компаній.

У складних економічних умовах оптимізація існуючих ресурсів виходить на перший план. Намічається тенденція переобладнання застарілих будівель, збанкрутілих підприємств в сучасні креативні офісні, торговельні, мультифункціональні простори. До речі, цей тренд вже кілька років популярний в розвинених країнах, де високі ціни на квадратні метри і нестача землі в містах під нову забудову призвели до необхідності використання існуючих промислових об’єктів для нових цілей.

Автоматизація, як основа надання якісного сучасного сервісу стає необхідною складовою роботи на ринку. Професійне ПЗ забезпечує простоту і прозорість процесів експлуатації будівлі і дозволяє своєчасно реагувати на потреби клієнта.

Таким чином в найближчі кілька років ми будемо спостерігати значні зміни в підходах, моделях і способах надання послуг як в світі, так і в Україні. Лідери ринку будуть відігравати важливу роль в даній трансформації, так як впровадження інновацій (які поки залишаються дорогими) буде доступно лише великим гравцям.