Електронні відходи: проблема чи можливість?
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Електронні відходи: проблема чи можливість?

Електронні відходи – відносно недавно з’явився вид сміття, що включає в себе відходи електроніки, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, побутову техніку, телевізори, електронні плати, чіпи, електронні іграшки і т.д.

Електронні відходи: проблема чи можливість?

На даному етапі розвитку людства електронні відходи або e-waste є найбільш швидко зростаючим напрямком утилізації. За даними експертів в цьому році кількість електронних відходів досягне показника 50 млн. Тонн. Для порівняння в 2014 році на звалища було викинуто 40 млн. Тонн такого сміття.

Основні характеристики e-waste  

Електронні відходи в більшості своїй, будучи продуктом високотехнологічного виробництва, по суті сміттям не є. Це скоріше ціле електронне обладнання або ж його деталі, готові для повторного використання або переробки.

Найбільш повно дана проблема вивчена в США. Основною проблемою таких відходів є їх токсичність. Наприклад експерти підрахували, що e-waste становлять 2% від усіх відходів в США, але при цьому складають 70% від всіх токсичних відходів.

Крім того, електроніка містить безліч цінних металів і елементів, таких як золото, срібло, мідь, паладій. Тільки викинуті на звалище телефони містять таких елементів на 60 млн. Доларів на рік.

На зображенні нижче показано елементи містяться в звичайному смартфоні

Електронні відходи: проблема чи можливість?

Проблеми електронного сміття

Основною проблемою e-waste, як і будь-яких інших відходів є забруднення навколишнього середовища. Але у випадку з високотехнологічними відходами проблема стоїть гостріше, так як в більшості своїй вони токсичні. Одна невелика електронна деталь може вразити площа в 1 кв.м., де протягом сотень років не можна буде нічого вирощувати. Отруйні речовини потрапляють у ґрунтові води, завдаючи непоправної шкоди здоров’ю людей, тварин, рослин.

Ще однією проблемою є зростаюча культура споживання. Наприклад, як довго ви користуєтеся своїм мобільним телефоном? Вчені підрахували, що людина з середнім достатком, в залежності від країни, використовує мобільний телефон від 18 до 24 місяців, а потім купує наступний. Модні новинки виходять все частіше, технології розвиваються все швидше, різноманітність гаджетів також стрімко збільшується.   Дешева і неякісна електроніка також значно збільшує кількість відходів. Така техніка частіше ламається і вимагає заміни електронних елементів, або ж швидко приходить в непридатність і викидається.

Також важливо, що 30% електронних матеріалів просто не можуть бути перероблені, а з огляду на кількість таких відходів, це є великою проблемою.

Чи є світло в кінці тунелю?  

Незважаючи на всі проблеми пов’язані з e-waste, вчені продовжують трудиться над технологіями дозволяють переробляти 100% таких відходів.

Великі виробники електроніки, такі як Dell, Panasonic, HP, пропонують волонтерські програми утилізації електронних відходів, пропонуючи як бізнесу, так і кінцевим споживачам різні варіанти безкоштовної утилізації електроніки.

Але все ж головним рішенням проблеми утилізації електронних відходів, є скорочення споживання і більш тривалого використання вже існуючої техніки.