Автоматизація та роботизація клінінгу. Можливості та перспективи
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Автоматизація та роботизація клінінгу. Можливості та перспективи

Важливість чистоти в комерційних і виробничих приміщеннях складно переоцінити. Від цього залежить імідж компанії, її конкурентоспроможність, здоров’я персоналу.

Автоматизація та роботизація клінінгу. Можливості та перспективи

Однак в клінінгу не все так просто як може здатися на перший погляд. Великою проблемою як і в багатьох інших галузях є людський фактор. При організації прибирання на підприємстві своїми силами, в кінцевому підсумки тільки від прибиральників залежить якість виконаної роботи. Професійні ж компанії беруть на озброєння сучасні технології автоматизації і роботизації для мінімізації ризиків і підвищення якості сервісу

Автоматизація процесів

Поговоримо про програмні можливості для клінінгу на прикладі SHEN. Слідуючи останнім світовим тенденціям індустрії чистоти, компанія впровадила на своєму підприємстві платформу Prengi. Функціонал даного програмного забезпечення дає можливість вибудовувати процеси, які будуть зрозумілі кожному учаснику. Крім того, контроль за якістю виконання робіт, витратами став простим і прозорим. Важливо, що вся інформація по об’єкту завжди знаходиться під рукою, з будь-якого пристрою 24/7.

Автоматизація клінінгу є перспективним напрямком розвитку. Підтвердженням тому служить різноманітність таких продуктів на ринку, і їх активне просування на міжнародних виставках. Всі рішення розрізняються по набору сервісів і інтрефейсу, але єдині в використанні хмарних рішень і отриманні всієї необхідної інформації по об’єкту нерухомості цілодобово в будь-якій точці світу.

Роботизація

Крім людського фактора, вартість робочої сили також має значення. У деяких розвинених країнах вона досить висока. Наприклад, в Японії вартість години роботи прибиральника близько 20 доларів. Це означає, що при 8 годинному робочому дні зарплата за місяць цієї категорії працівників становить 3000-3500 тисячі доларів.

Відповідно замінити такого співробітника роботом вигідно. Більшість світових виробників обладнання та техніки для прибирання роблять ставки на штучний інтелект і активно займаються розробкою автономних прибиральних машин. Проблемою залишається дорожнеча такого обладнання, і на жаль поки до ідеальної роботи вони ще не дотягують. Крім того, згідно з останніми опитуваннями відвідувачів торгових центрів, більшість покупців відлякує машина, що не має водія.

Однак, незважаючи на наявні проблеми ринок роботів для прибирання в 2018 році виріс на 16% і не зменшував оберти і в цьому році.

Виробники обладнання продовжують вкладати величезні суми в розробку якісних автономних машин. Однією з найбільш перспективних машин є підлогомиюча машина Karcher Kira B50. Завдяки багаторічним розробкам компанії і використання штучного інтелекту, машина повністю автоматизована. Після завантаження даних по об’єкту прибирання, Kira B50 сканує територію, проводить вологе прибирання, сама заправляється водою, позбавляється від брудної води, промиває бак і сама стає на зарядку. На одному заряді така техніка може вимити до 2500 кв.м.

У висновку відзначимо, що майбутнє клінінгу саме за автоматизацією і роботизацією процесів. Зі здешевленням обладнання та удосконаленням технологій, для розвинених країн це стане найбільш вигідним рішенням при прибиранні комерційних і виробничих площ.