Світовий Фасіліті менеджмент. Підводимо підсумки року
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Світовий Фасіліті менеджмент. Підводимо підсумки року

Світовий ринок фасіліті менеджменту продовжив свій активний розвиток в 2019. Минулий рік виявився більш вдалим для індустрії, в порівнянні з 2018, коли після банкрутства одного з великих гравців і закриття ряду офісів у інших світових гігантів Facility management зіткнувся з низкою серйозних проблем.

Світовий Фасіліті менеджмент. Підводимо підсумки року

Підсумки року в цифрах

В 2019 обсяги ФМ ринку перевалили за позначку 1.2 трильйона доларів США. За прогнозами міжнародних експертів тенденція зростання продовжиться і найближчі 5 років ринок буде збільшуватися на 5-7% щорічно.

Якщо говорити про сегментацію за типом послуг, то на Hard послуги в світі припадає вже більше 49% від загального обсягу, решту складають Soft послуги і деякі інші специфічні cервіси, що не підпадають під ці категорії.

Найбільшим за вартістю ринком залишається Північна Америка, однак найбільш швидкозростаючим регіоном є Азія і Океанія з показником в 459 млрд доларів.

Тенденції і драйвери зростання

Основними драйверами росту ФМ ринку в 2019 році були будівельна та туристична галузі. У зв’язку із зростанням світового міського населення, обсяги будівництва в містах збільшуються, що безперечно веде до необхідності обслуговування нововведених в експлуатацію квадратних метрів. Туристична галузь також активно розвивається, тільки економіка США щорічно отримує понад 1.6 трильйона доларів доходу від мандрівників. А це означає, що  готелі, ресторани, торгово-розважальні центри, аеропорти, вокзали більш активно використовують фасіліті менеджмент для надання кращого досвіду.

Азіатський ринок показує таке значне зростання в основному за рахунок збільшення попиту на окремі послуги в Китаї, в основному мова йде про клінінг і регіону Перської затоки, зокрема таких країн як ОАЕ і Саудівська Аравія. Високі темпи будівництва, реалізація унікальних і складних проектів і великі державні інвестиції в інфраструктурні проекти дають значний поштовх для розвитку ринку фасіліті менеджменту.

Хард послуги займають все більшу частку ринку. Це пов’язано з ростом розумних будинків, програмного забезпечення для нерухомості та різних технологічних інновацій, що вимагають певного, більш складного і системного обслуговування.

Важливою тенденцією 2019 року стало зростання привабливості державних контрактів. Наприклад, в лютому 2019 компанія ACCIONA виграла 4 річний контракт на 18 млн. доларів від уряду Мадрида на поліпшення енергоефективності в 400 громадських будівлях, включаючи школи, бібліотеки, спортивні, соціальні і культурні центри.

В цілому, рік виявився вдалим для фасіліті менеджменту в світі. Екологічний тренд, підвищені вимоги до енергоефективності, а також впровадження нових технологій відкривають великі перспективи і можливість розвивати нові напрямки діяльності для ФМ компаній по всьому світу.