Ринок клінінгових послуг України 2020
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Ринок клінінгових послуг України 2020

На сьогоднішній день чистота комерційних і виробничих приміщень є обов’язковою умовою успішності бізнесу. Прибрані приміщення позитивно впливають на продуктивність і самопочуття персоналу, створюють комфортні умови для здійснення покупок, проведення дозвілля і підвищують якість виробленої продукції.

Ринок клінінгових послуг України 2020

Ринок клінінгових послуг

Ринок комерційного клінінгу в Україні почав зароджуватися на рубежі 90-х – 2000-х. Невеликі компанії надавали свої послуги в основному приватним забезпеченим клієнтам і невеликим офісам. Розвиток економіки, вихід  в українське бізнес поле міжнародних гравців призвели до необхідності надання професійних послуг з прибирання для великих об’єктів, таких як бізнес і торгові центри, супермаркети, виробничі підприємства, логістичні комплекси, об’єкти транспортної інфраструктури і т.д. Це підштовхнуло вітчизняну галузь професійного прибирання до розширення сфери діяльності, штату і надання сучасного, якісного сервісу.

Сучасний комерційний клінінг – це комплекс послуг з підтримки чистоти і порядку на території, що обслуговується, з використанням професійного інструментарію і кваліфікованого персоналу.

Види клінінгових послуг

Для підтримки будівель і приміщень в чистоті клінінгові компанії можуть виконувати десятки різних видів робіт, однак основні послуги можна розділити на наступні види:

  • Щоденне прибирання
  • Генеральне прибирання
  • Післябудівельне прибирання
  • Миття вікон, включаючи промисловий альпінізм
  • Дезинфекція/дезінсекція/дератизація
  • Хімчистка м’яких меблів і килимів
  • Прибирання прилеглої території

Еволюція миючих засобів і техніки

Сучасна професійна хімія, інструменти і техніка для прибирання значно відрізняються від того, що було представлено на ринку ще 10 років тому. Важливим трендом останніх років є екологічність і турбота про здоров’я. Тому провідні світові постачальники хімічних засобів для прибирання пропонують рішення, що не містять небезпечних, отруйних речовин. Крім того, вони продаються в концентрованому вигляді, і після розведення у відповідних пропорціях з водою є вельми вигідною альтернативою звичайної побутової хімії.

Що стосується обладнання, то виробники техніки зосередилися на впровадженні штучного інтелекту в свою продукцію і створенні автономних роботів прибиральників. Хоча поки це досить дороге задоволення для більшості клінінгових компаній, з часом роботи зможуть стати незамінними помічниками в питаннях прибирання.

Сезонність

Для щоденного клінінгу комерційних площ нормою є підписання договорів на рік і більше. В обслуговування включаються всі необхідні роботи по підтримці чистоти на об’єкті. Сезонність в такому випадку диктується кліматичними умовами. При погіршенні погоди прибирання необхідно проводити частіше, із застосуванням більшої кількості хімічних засобів.

Також сезон має велике значення для окремих видів робіт. Наприклад миття вікон найчастіше відбувається у весняний і осінній періоди. Прибирання прилеглої території від снігу потрібне тільки взимку, а післябудівельне прибирання рідко приходиться на зимовий період.

Динаміка клінінгового ринку в Україні

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією і бойовими діями на Донбасі, український ринок різко знизив темпи зростання, проте починаючи з 2017 року галузь комерційного клінінгу почала показувати стабільний приріст в 8-9% щорічно. На сьогоднішній день, тільки в Києві зареєстровано близько 400 клінінгових компаній. Однак це не говорить про насичення ринку. Багато з них є дуже маленькими зі штатом в 5-6 чоловік, або ж одноденними компаніями. Дійсно великих і тих, що зарекомендували себе компаній, які можуть обслуговувати великі об’єкти такі як ТРЦ, виробничі підприємства, торговельні мережі, бізнес центри на всю Україну не більше 10. Однак саме ці компанії піднімають рівень сервісу, завдяки сучасним технологіям, навчанню персоналу, роботі за міжнародними стандартами контролю якості.

Порівняльна характеристика зарубіжного ринку

Якщо говорити про клінінговий ринок в світі, то його обсяг на сьогоднішній день, складає трохи більше 55 млрд. доларів. Для багатьох країн галузь прибирання є одним з головних роботодавців. Наприклад тільки в США штат клінінгового персоналу налічує понад 3.5 мільйона чоловік.

Найбільшим ринком клінінгових послуг в середньостроковій перспективі стане Азіатсько-Тихоокеанський регіон. В основному завдяки Китаю, де сфера прибирання розвивається значними темпами.

У зв’язку з епідемією коронавірусу по всьому світу, структура ринку за видами послуг значно змінилася, ще рано підраховувати результати цієї пандемії, однак вже зараз зрозуміло, що клінінговий ринок постраждав в меншій мірі ніж багато інших галузей економіки. Також вже можна зробити висновок про значне зростання попиту на послуги дезінфекції та послуги генерального прибирання.

Переваги компанії SHEN 2020

Як лідери ринку, компанія SHEN завжди прагне до надання високоякісного сервісу на основі передових технологій в сфері клінінгу.

Ми пишаємося нашою унікальною програмою навчання персоналу, заснованої на власному і міжнародному досвіді, з відпрацюванням практичних навичок на реальних об’єктах.

Використовувана компанією система автоматизації, робить співпрацю простою і зрозумілою. Клієнт може отримати всю необхідну інформацію по об’єкту в режимі реального часу з будь-якого зручного пристрою.

Ми страхуємо відповідальність, використовуємо тільки перевірену професійну хімію і інструменти, і маємо великий досвід роботи на об’єктах будь-якої складності по всій території України.