Проперті менеджмент, як комплексний підхід до управління комерційною нерухомістю
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Проперті менеджмент, як комплексний підхід до управління комерційною нерухомістю

Ринок комерційної нерухомості в Україні поступово відновлюється після декількох кризових років. Слідом за будівництвом нових якісних об’єктів приходить розуміння необхідності грамотного управління своїм будинком для отримання максимального доходу.

Проперті менеджмент, як комплексний підхід до управління комерційною нерухомістю

Саме цим і займається Проперті менеджмент в тісному зв’язки з Фасіліті менеджментом. Різниця між цими двома поняттями полягає в тому, що Проперті менеджмент управляє активом, тобто займається відносинами з орендарями, укладенням договорів, юридичних і бухгалтерських супроводом, розробкою маркетингових стратегій, страхуванням об’єкта, управління ризиками.

Сьогодні в Україні власники нерухомості намагаються закрити даний важливий шматок діяльності своїми силами, в надії заощадити і через острах співпраці зі сторонніми організаціями. Однак світ не стоїть на місці і поступово приходить розуміння незаперечних вигод від роботи з професійною аутсорсинговою компанією, серед яких:

  • Підвищення орендних ставок, після налагодження процесів і надання більш високого рівня сервісу
  • Зниження вакантності за рахунок підвищення якості і, в деяких випадках, класу об’єкта
  • Зниження операційних витрат в ході оптимізації процесів управління будівлею

Як наслідок від впровадження проперті менеджменту, вартість самого об’єкта нерухомості зростає, що вкрай важливо при роботі з інвесторами або ж операціях з продажу будівлі.

Незважаючи на всі перераховані вигоди від такої співпраці ринок проперті менеджмент в Україні залишається досить невеликим. Однак перспективи розвитку, з огляду на ситуацію, що складається на ринку вкрай оптимістичні.

На даний момент тільки на ринку Києва за результатами 2018 року загальна пропозиція в секторі офісної нерухомості становить 1884 тис. кв.м і 1319 тис. кв.м. в секторі торговельної нерухомості. У зв’язку зі значним зниженням вакантності в останні 2 роки, варто очікувати значного збільшення пропозиції на ринку, що призведе до зростання конкуренції і необхідності поліпшення як якості приміщень так і рівня сервісу. Експерти також прогнозують неминучий розвиток інвестиційного ринку в галузі, що також потребуватиме залучення професійних проперті менеджмент компаній.

Таким чином в доступному для огляду майбутньому проперти менеджмент, може стати важливою складовою в сфері комерційної нерухомості в Україні, а в зв’язці з фасилити менеджментом значно збільшити прибутковість об’єкта і його інвестиційну привабливість