Промислові парки, як двигун економіки
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Промислові парки, як двигун економіки

Промислові або індустріальні парки (ПП, ІП) – це спеціально відведені території для промислових підприємств. Такі хаби створюються в основному для полегшення логістичних операцій, зручного доступу до інфраструктури, робочої сили. Іншими словами, індустріальні парки – це можливість швидкого запуску виробництва на вже наявній зручною інфраструктурі.

Промислові парки, як двигун економіки

Індустріальні парки в світі

Промислові парки досить популярний вид організації виробництва в усьому світі. Такі світові компанії – лідери як Tesla, Apple, Microsoft, Bridgestone, Liebherr, Toyota, Yamaha і багато інших використовують їх для виробництва товарів і розробки нових технологій. Попит серед виробничих підприємств на площі в парках досить великий, це підтверджується цифрами, наприклад в США створено вже понад 400 індустріальних парків, В Німеччині – 200, в Чехії – 140, Польща за останні 25 років створила понад 60 парків.

Промислові парки, як двигун економіки

Грамотно організований індустріальний парк дає точку росту для регіону або ж країни в цілому, залучаючи інвестиції, організовуючи робочі місця, розвиваючи промисловість держави. Хорошим прикладом є В’єтнам, де на даний момент налічується близько 200 ПП на частку яких припадає близько 25% ВВП країни і близько 40% від усіх інвестицій. В Угорщині приблизно таку саму кількість індустріальних парків створюють 200 000 робочих місць і складають 18% від ВВП.

Аналітики підрахували, що середній в один гектар ПП інвестор вкладає 1-5 млн. Доларів і створює 20-50 робочих місць

Розвиток українських промислових об’єднань  

Як же йдуть справи з промисловими парками в Україні? Закон України “Про індустріальні парки” прийнятий у 2012 році визначає індустріальний парк як спеціально організовану територію, забезпечену енергоносіями, інфраструктурою, необхідними адмін. – правовими умовами, керованої спеціалізованою компанією, для здійснення діяльності в сфері переробної промисловості, науково-дослідницької та телекомунікаційної індустрії. Такі освіти створюються строком не менше ніж на 30 років і площею від 15 до 700 га.

Крім того, законодавством передбачено ряд фінансових пільг:

  • Керуючі компанії мають право на безвідсоткові кредити і цільове фінансування з боку держави
  • Компанії працюють на території парків звільняються від пайової участі в розвитку інфраструктури населених пунктів і не платять ввізне мито на обладнання та запчастини не вироблені в Україні

На даному етапі Верховною Радою розглядається ряд законопроектів, які значно полегшують податкове навантаження на підприємства всередині хабів.   На початок 2017 року, згідно з даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в Україні налічувалося 17 індустріальних парків, на даний момент їх уже 22. Значного ажіотажу серед інвесторів поки не спостерігається, в таких ІП зазвичай зареєстровано одне підприємство, під яке, по суті цей парк і організовувався.