Пожежна безпека в зимовий період. Що важливо знати
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Пожежна безпека в зимовий період. Що важливо знати

За статистикою, в зимовий період відбувається набагато більше пожеж, ніж за весь рік. При цьому згідно з даними ДСНС в 2019 році кількість пожеж збільшилася більш ніж на 20% в порівнянні з попереднім роком. Відбувається це в основному через більш високе навантаження на електромережу та неправильне використання додаткового опалювального обладнання.

Пожежна безпека в зимовий період. Що важливо знати

Для того, щоб мінімізувати ризики загорянь на об’єкті нерухомості необхідно тримати під контролем такі моменти:

Аудит будівлі

Для створення максимально безпечного об’єкта і захисту людей та матеріальних ресурсів, експерти рекомендують провести аудит, для визначення потенційно небезпечних з точки зору загоряння місць. Це можуть бути приміщення з легкозаймистою обробкою, важкодоступні для пожежогасіння місця. Необхідно переконатися, що в будівлі є евакуаційні виходи, і що вони доступні і відкриті, а пожежна техніка може безперешкодно під’їхати до будівлі. Якщо будівля висотна варто розробити план боротьби з вогнем на верхніх поверхах, так як у пожежників немає сходів такої довжини.

Підготовка до зимового періоду

Перед настанням холодів необхідно провести планове технічне обслуговування систем будівлі: перевірити електропроводку, справність систем вентиляції та кондиціонування, опалення. Важливо не забути і про систему протипожежної безпеки. Варто переконатися в тому, що вогнегасники знаходяться на своїх місцях в робочому стані з дійсним терміном придатності, система пожежогасіння справно працює, і є доступ до пожежних гідрантів, куди може підключитися спеціалізована техніка для локалізації вогню.

Робота обладнання

Необхідно налаштувати систему опалення таким чином, щоб людям було комфортно на робочих місцях. Часто загоряння відбуваються через те, що персонал для обігріву приносить найдешевші низькоякісні обігрівачі при цьому не дотримуючись техніки безпеки, а іноді і просто забуває їх вимикати йдучи з приміщення.

Новорічний декор

З особливою увагою варто поставитися до роботи гірлянд і іншого декору. Вони можуть стати причиною швидких загорянь, згасити які самостійно не вийде.

Техніка безпеки

Регулярне проведення занять з дотримання техніки пожежної безпеки з персоналом значно знижує ризики загорянь, а також мінімізує втрати в разі виникнення пожежі.

Але навіть при дотриманні всіх запобіжних заходів, від впливу людського фактора ніхто не застрахований, тому при виникненні найменшого осередку вогню потрібно без зволікання викликати пожежну бригаду по телефону 101.