Клінінг за підсумками 2018 року
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Клінінг за підсумками 2018 року

Клінінг є найбільш затребуваною послугою в структурі Фасіліті менеджменту в усьому світі. Тому не дивно, що однойменний ринок активно розвивається показуючи значне збільшення. Підводячи підсумки 2018 роки ми проаналізуємо основні показники і тенденції на глобальному ринку прибирання.

Клінінг за підсумками 2018 року

Почнемо зі статистики. У 2018 році глобальний ринок клінінгу показав зростання, за різними оцінками від 5.2 до 6.4%. На сьогоднішній день ринок аутсорсингових клінінгових послуг оцінюється в 55 млрд. доларів. При збереженні темпів розвитку, експерти прогнозують, що ця цифра до 2023 року збільшиться до 78,8 млрд. доларів.

Найбільш активно в минулому році розвивався ринок клінінгу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, де приріст склав від 7 до 8%. Лідером тут є Китай, де оптимізація бізнес процесів є основою ведення комерційної діяльності, у зв’язку з чим, використання аутсорсингових послуг стає все більш популярним. Індія посідає друге місце в регіоні за темпами розвитку ринку, проте значно відстає від сусіда. Варто також відзначити, що ряд міжнародних фасіліті компаній в 2018 році посилили свою присутність в цій країні і планують активно розвивати галузь в найбільших містах, таких як Мумбай і Делі.

У структурі ринку особливих змін в минулому році не відбулося, драйвером зростання як і раніше виступає комерційний сектор, за ним із значним відставанням слідує приватний або житловий сектор. Хоча варто відзначити, що розрив між цими двома сегментами у 2018 році дещо скоротився. Це пов’язано в першу чергу зі зміною стилю життя людей, прибирання квартир і приватних будинків більш не є розкішшю, а радше необхідністю. Серед усього спектру послуг, для комерційного сектора найбільш затребуваними є прибирання підлоги та миття вікон, а для житлових приміщень щотижневе прибирання.

Ринок клінінгових послуг є висококонкурентною сферою діяльності практично в усіх регіонах нашої планети. Безліч дрібних компаній борються за дрібних і приватних клієнтів, тоді як великі компанії зацікавлені в більш великих бізнес клієнтах. Ситуація, що склалася в світовій економіці, Brexit, проблеми з емігрантами, економічні війни привели до активізації угод по злиттю і поглинанню в секторі клінінгу. Кілька міжнародних корпорацій зміцнили свої позиції в різних країнах скуповуючи більш дрібних гравців, а також укладаючи угоди по злиттю з постачальниками обладнання, інструментів і засобів для прибирання.

Клінінг за підсумками 2018 року

На початку минулого року про своє банкрутство заявила відома у всьому світі фасіліті компанія Carillion, яка ще на кінець 2016 року показувала значний прибуток. Це змусило найбільших світових гравців на ринку клінінгу переглянути свою стратегію, і такі компанії як ISS заявили про закриття своїх представництв в декількох країнах в найближчі 2-3 роки для оптимізації і збільшення прибутковості.

Як і в багатьох інших секторах економіки на клінінг все більший вплив мають технології та еко тренд. Автоматизація процесів в тандемі з використанням штучного інтелекту як для машин, так і для програмних продуктів стає все більш актуальним. В цьому році в ході міжнародної виставки Interclean 2018 у Амстердамі представники компанії SHEN, відзначили ряд цікавих розробок у цій галузі. Відразу кілька виробників обладнання для клінінгу представили свої автономні машини для миття підлоги і пилососи, які в найближчі роки можуть стати головними трендсеттерами в цій сфері.

Клінінг за підсумками 2018 року

Українські реалії  

У структурі фасіліті менеджменту послуги клінінгу також як і в світі займають значну частку. Ще 7 років тому 50% від усіх фасіліті послуг припадало на прибирання. Зараз ця цифра становить вже 39%.

Зростання ринку дещо сповільнилося в останні 2 роки, після сплеску в 2015-2016 роках, коли щорічний приріст становив до 20%. На даний момент ця цифра становить 8-9%

Слід зазначити, що український ринок клінінгу більш стійкий до криз ніж інші галузі економіки. Тому незважаючи на непростий для України 2019 рік, сектор послуг з прибирання за прогнозами експертів буде показувати стабільне зростання.

У висновку відзначимо, що 2018 рік був досить динамічним для ринку клінінгу. Події що відбулися в минулому році і нові тренди будуть впливати на галузь ще не один рік.