Ефективність використання термальних камер в будівлі
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Ефективність використання термальних камер в будівлі

Роль фасіліті менеджменту в роботі об’єкта нерухомості складно переоцінити. Фахівці з управління експлуатацією будівлі відповідають за чистоту, безпеку, комфортні умови, справну роботу всіх систем будівлі, а також ремонти, доставку необхідних товарів, прилеглу територію, і багато іншого. В цьому році до всього цього переліку додалося і вкрай важливе завдання по мінімізації ризиків зараження COVID-19.

Ефективність використання термальних камер в будівлі

Крім підтримки чистоти, дезінфекції та дотримання масочного режиму, важливою складовою боротьби з вірусом є недопуск хворих на об’єкт. І найбільш ефективною технологією тут є термальні камери.

Отже, на що ж звернути увагу при виборі і установці такої апаратури?

По-перше потрібно пам’ятати, що не всі термо камери однакові. Найбільш точними вважаються ті, у яких є спеціальні пристрої калібрування інфрачервоного сенсора температури, так звані “blackbody калібратори”. Завдяки даному пристрою знижується вплив навколишнього середовища на показники температури, точність в даному випадку буде в межах 0.3 С. Наприклад, в спекотну погоду камери без цього девайса можуть мати дуже велику похибку.

По-друге, необхідно правильно розмістити камери. Найбільшою точності можна досягти, якщо встановлювати обладнання на рівні обличчя. Також не варто розміщувати камери прямо біля входу, і під прямими сонячними променями. Різниця температур вхідного з вулиці повітря з внутрішнім, а також нагрівання від сонячного тепла, може значно спотворити показники камери. В ідеалі, тепловізійне обладнання розміщується на відстані 5 метрів від входу, і в зоні де постійна температура підтримується на рівні від 10 до 35 градусів за Цельсієм.

По-третє, важливим є і потік людей. Для забезпечення високого рівня точності та підтримання належної чіткості системам термо камер потрібен інтервал від двох до чотирьох секунд між кожною людиною.

По-четверте, слід врахувати системний моніторинг і інтеграцію. Системи, що пропонують різні варіанти моніторингу та оповіщення при виявленні підвищеної температури, забезпечують таку необхідну гнучкість для керівників підприємства, щоб включити їх в свої процедури реагування. Деякі системи камер можна налаштувати для спостереження за певним діапазоном низьких і високих температур. Яскраве і легко видиме світлодіодне світло може потім пульсувати і блимати, щоб забезпечити візуальне повідомлення про підвищену температуру, або його можна налаштувати для інтеграції з вбудованим динаміком, щоб видавати звукові оповіщення.

Тепловізійні камери також можна інтегрувати з різними рішеннями, включаючи турнікети та інші системи контролю доступу, тим самим розширюючи можливості моніторингу. Наприклад, коли така камера виявляє аномалію температури, вона може автоматично активувати турнікет, щоб заблокувати і запобігти подальшому входу людини на об’єкт до тих пір, поки не буде проведена вторинна перевірка температури.

При дотриманні перерахованих правил термо камери можуть стати ефективним інструментом боротьби з поширенням вірусних захворювань, в тому числі і коронавірусу всередині будівлі, і створити безпечні умови для співробітників та відвідувачів.