Відповідальне поводження з відходами, як важлива складова сучасного бізнесу
2020-03-10
В європейських країнах сортування і переробка відходів є обов’язковою умовою ведення будь-якого бізнесу. Законодавча база та контроль з боку держави не залишають можливості компаніям ігнорувати цей аспект життєдіяльності компанії.
Природно, що такий стан речей дав значний поштовх розвитку відповідного сервісу від фасіліті компаній. Організація відповідального поводження з відходами це досить трудомісткий і часовитратний процес, який краще всього довірити професіоналам. Для комерційних будівель він складається з декількох етапів:
- Розміщення окремих баків для кожного виду сміття (пластик, скло, папір).
- Проведення роз’яснювальних та навчальних заходів по створенню культури сортування сміття
- Вивіз відходів на відповідні полігони, сміттєпереробні підприємства і виробництва, що працюють з вторинною сировиною.
І тут є два важливі моменти. По-перше – це правильна мотивація персоналу, гостей, покупців із сортування відходів. Останнім трендом в цій області є гейміфікація. Ігрова форма дозволяє залучити людей і зробити їх активними учасниками процесу. Наприклад, нарахування бонусів, балів відділам за правильне сортування, пропозиція покупцям знижок, подарунків за виконання певних дій, пов’язаних з переробкою відходів. Великі корпорації пішли ще далі. Вони створюють спеціальні програми, де співробітник або клієнт, отримує певні фішки, відзнаки, досягає нових рівнів, за сортування відходів, здачу макулатури, зниження кількості сміття, що викидається і т.д.
Другий момент – це співпраця з полігонами і сміттепереробними підприємствами. Вивіз сміття на звалища є платним, а наприклад виробництва товарів із вторинної сировини можуть і доплатити за поставку сировини в потрібному вигляді. Природно, що фасіліті компанії, набагато краще розбираються в усіх цих нюансах і можуть надати якісні сервіс та вигідні умови співпраці.
В Україні ж сортування та переробка сміття поки не є повсюдним явищем. З одного боку в 2019 році був прийнятий закон про обов’язкове сортування відходів, з іншого боку механізмів його реалізації занадто мало, крім того відсутній контроль за виконанням цієї норми. У нашій країні вкрай мало підприємств, що займаються переробкою відходів, а ті які є, завантажуються внутрішнім ринком лише на 40%, решту сміття доводиться купувати за кордоном!
Однак світло в кінці тунелю є. Поступово на вулицях з’являються баки для сортування відходів; магазини, офіси, відділення сервісних компаній також впроваджують культуру відповідальної поведінки з відходами, заклади громадського харчування все менше використовують пластик, замінюють трубочки, бокси на аналоги з переробленого паперу. Відповідальне поводження з відходами стає трендом і бізнес не може залишатися осторонь, тим більше, що це не вимагає великих зусиль.
SHEN не перший рік займається питаннями waste management (управління відходами) для об’єктів комерційної нерухомості. Весь цикл від установки сміттєвих баків і урн для різних видів сміття до вивозу відходів компанія бере на себе. Ми дбаємо про те, щоб клієнт мав можливість сфокусуватися на основному виді діяльності, в той час як наші кваліфіковані фахівці займуться управлінням експлуатацією нерухомості.