Технології віртуальної реальності і відображення тенденцій в фасіліті менеджменті
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Технології віртуальної реальності і відображення тенденцій в фасіліті менеджменті

За останні кілька років віртуальна реальність перетворилася з іграшки в просунуту технологію для бізнесу, що допомагає вирішувати важливі стратегічні завдання.

Технології віртуальної реальності і відображення тенденцій в фасіліті менеджменті

Віртуальна реальність – це штучно створена модель реальності, що проектуються в свідомість людини за допомогою технічних засобів і 3D моделювання. На сучасному етапі розвитку навіть більшою популярністю користується доповнена реальність, тобто внесення доповнень до реальності або ж накладення на існуючу картинку додаткових елементів за допомогою тих же технічних засобів. І хоча розробки в області ВР ведуться вже більше 50 років, справжню популярність технологія набула в 2015 році з виходом перших шоломів від компанії Oculus (компанію викупив Facebook за 2 млрд. дол.).

До слова сказати інвестиції в дану технологію колосальні. Такі компанії як Facebook, Google, HTC, Sony вкладають десятки і навіть сотні мільйонів доларів, передбачаючи революцію, яку віртуальна реальність може призвести. І аналітичні дані показують, що для цього є всі підстави. Так, згідно з останніми прогнозами в найближчі 5 років обсяг ринку світового обладнання VR буде збільшуватися в середньому на 58%, тобто більш ніж в 10 разів, за відносно невеликий період часу. Прогнозується, що до 2023 року в світі гаджетів віртуальної реальності буде вже більше 150 млн.

Перешкод на шляху стрімкого входження віртуальної реальності в наше життя і в бізнес процеси існує декілька:

  • Ціна. Устаткування поки залишається досить дорогим
  • Вплив на здоров’я і самопочуття. Використання VR часто призводить до запаморочень, нудоти, порушень функції зору.
  • Необхідність створення спеціалізованого програмного забезпечення, додатків, або адаптація їх під потреби компанії

Незважаючи на це, крім сфери розваг і медіа, VR напевно найбільш активно застосовується в медицині. Технологія дає великі можливості для навчання: симуляція операцій, екстрених випадків, відпрацювання навичок і т.д. У психіатрії віртуальна реальність може бути застосована для лікування фобій, неврозів, а недавно був розроблений метод лікування депресій з її допомогою.

Існує кілька цікавих, комерційно успішних стартапів, що пропонують віртуальні тури по всіляким реальним або вигаданим місцям. Ви можете прогулятися по Парижу або сісти на поїзд на платформі 9 ½ і побувати в Хогвардсі.

У Маркетингу та продажах можливостей для застосування VR безліч. Від створення віртуальних листівок і плакатів, використання віртуальних очок на виставках і презентаціях до організації віртуальних турів по продаваним квартирах, симуляцій різних послуг і проектів.

У промисловості ВР широко використовується для проектування, створення віртуальних моделей того чи іншого обладнання, продукту.

Фасіліті менеджмент

З поступовим здешевленням технології Facility management отримує цілий ряд варіантів для застосування.

Навчання

Віддалене навчання персоналу, що знаходиться в різних регіонах, країнах стає можливим завдяки підключенню до віртуальної реальності. Співробітники можуть отримувати візуальну інформацію, відточувати навички роботи в ході симуляцій, вчитися приймати рішення при імітації різних ситуацій. Завдяки ВР є можливість навчитися працювати на тому чи іншому обладнанні, обслуговувати складні об’єкти перебуваючи в офісі.

Технічне обслуговування

Створення віртуальної моделі будівлі з усіма системами і обладнанням, а також процесами які в ньому відбуваються, дозволяє створити різні варіанти розвитку подій при тих чи інших умовах, більш точно спланувати необхідні роботи, оцінити можливості поліпшень в системах.

Ремонт та облаштування приміщень

Який би клієнт не хотів бачити результати змін в дизайні інтер’єру, фасаду будівель, утеплення або перепланування ще до того як роботи почнуться? З віртуальною реальністю замовник може прогулятися по оновленому будинку, внести свої корективи, оцінити ідею, потенційну економію.

Оптимізація процесів

Створення віртуальних симуляцій тих чи інших процесів усередині будівлі, допоможе грамотно вибудувати роботу і максимально ефективно використовувати ресурси. Таким чином легко побачити ділянки роботи, які варто вдосконалити, звернути на них особливу увагу.

Як ми бачимо віртуальну реальність можна використовувати практично у всіх сферах життєдіяльності. Якщо розробникам вдасться вирішити ряд проблем пов’язаних з даною технологією ми зможемо стати свідками технічної революції як в Фасіліті менеджменті так і в інших секторах економіки.