Системи вентиляції і кондиціонування як важливий засіб боротьби з вірусами
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Системи вентиляції і кондиціонування як важливий засіб боротьби з вірусами

Україна знаходиться на порозі епідемії коронавірусу, який вже поширився по Європі і виявився складним викликом для всього людства. Для запобігання розвитку самого песимістичного сценарію слід звернутися до фактів і використовувати всі можливі засоби для захисту людей.

Системи вентиляції і кондиціонування як важливий засіб боротьби з вірусами

Отже, будь-який вірус в тому числі і COVID-19 живе тільки в тілі людини, в навколишньому середовищі він слабшає і вмирає. На свіжому повітрі він живе кілька годин, в закритих приміщеннях, в залежності від поверхні до 3-4 днів. Основний спосіб передачі коронавірусу від людини до людини це повітряно крапельний шлях. Особливо багато бактерій розноситься від чхання та кашлю. У будівлях з поганою вентиляцією хвороботворні частки можуть знаходиться в повітрі кілька годин, чого цілком достатньо щоб заразити не одну людини.

Про зв’язок поширення інфекцій і вентиляції приміщень існує безліч наукових статей. Примітно, що один з перших доказів був отриманий в 1970-х роках, коли на борту літака виявився пасажир, що хворів на грип, за збігом обставин система вентиляції була несправна, і одного польоту виявилося досить, для того, щоб 75% пасажирів заразилися.

Це говорить, про те, що в приміщеннях, що належним чином вентилюються і кондиціонуються, кількість хвороботворних мікробів значно знижується, якість повітря покращується і створюється здоровий мікроклімат. Тому в умовах, що склалися слід подбати про безперебійну роботу цього обладнання, провести позапланове ТО, поміняти фільтри і переналаштувати систему для кращої вентиляції. Спеціалісти рекомендують встановити відносну вологість в приміщеннях на рівні 40-60%. 

Компанія SHEN має багаторічний досвід роботи з різноплановими системами вентиляції і кондиціонування. Зараз ми робимо все можливе щоб скоротити до нуля загрозу інфекції всередині обслуговуваних будинків. Ми настійно рекомендуємо ще раз перевірити це критично важливе обладнання для зниження ризиків поширення інфекції і захисту персоналу і гостей.