Світові тренди в сфері безпеки на 2020 рік
2020-01-29
Сучасний ринок охорони в секторі В2В схильний до значного впливу новітніх технологій. Саме тому головні мегатренди в області безпеки на 2020 рік пов’язані саме з ними.
На початку року відразу кілька авторитетних міжнародних організацій опублікували свої списки драйверів охоронного бізнесу в році, що наступив. Головним з них вже другий рік поспіль залишається кібербезпека. З повсюдним впровадженням цифрових технологій в усі сфери бізнесу, від обслуговування об’єкта нерухомості до обліку зростає і вразливість компанії до несанкціонованого доступу до даних, вірусам, крадіжці фінансової інформації.
Незважаючи на те, що втрати від кіберзлочинності обчислюються вже трильйонами доларів (в 2019 році цифра становила 2 трильйони доларів), останні дослідження показують, що організації продовжують приділяти цій проблемі недостатньо уваги, формуючи ІТ бюджети без витрат на кібербезпеку.
Цікаво, що половина всіх атак в світі відбувається на малий бізнес, як на найбільш уразливий комерційний сегмент.
Штучний інтелект, інтернет речей, і хмарні технології набувають все більшого поширення в секторі безпеки. Моніторинг всіх систем за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з можливостями машинного навчання виходить на перші місця в рейтингах охоронних трендів. Відстеження найменших змін в режимі реального часу 24 години на добу, виявлення закономірностей дозволяє значно підвищити безпеку об’єкта.
Також на перший план виходить технологія розпізнавання обличчя для контролю доступу. Експерти вважають її більш дієвою ніж системи сканування відбитків пальців, розпізнавання голосу і т.д. До речі ця технологія стає захисним елементом не тільки доступу в певне приміщення або будівлю, а й доступу до цифрових даних.
Як і раніше важливою тенденцією є розвиток співробітників. Тут ключову роль відіграють два моменти:
- Безперервне навчання охоронного персоналу, як з точки зору фізичної безпеки, так і з точки зору технологій захисту даних і виявлення спроб несанкціонованого доступу.
- Навчання персоналу клієнта правилами техніки безпеки, і поводження з даними.
Незважаючи на те, що основні тренди пов’язані з новітніми технологіями, фізична охорона, як і раніше займає переважну частку ринку. Більшість компаній, як в світі так і в Україні вважають за краще поєднувати технічні засоби захисту з фізичною присутністю охоронного персоналу на об’єкті.