Привітання з Всесвітнім Днем Фасіліті Менеджменту
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Привітання з Всесвітнім Днем Фасіліті Менеджменту

Щороку в травні Світова індустрія фасіліті менеджменту святкує своє професійне свято. Цього року святковою датою було обрано 12 травня, а сама подія присвячена новій ролі Фасіліті менеджменту під час і після пандемії.

Привітання з Всесвітнім Днем Фасіліті Менеджменту

Роль фасіліті менеджменту стала більш глобальною: забезпечення безпечних умов для людей, адаптація до нових життєвих реалій і всебічна підтримка бізнесу.

Цього року Міжнародна організація Global FM, на честь Всесвітнього Дня ФМ організувала цілий тиждень різноманітних конференцій і вебінарів на теми роботи в нових умовах, організації продуктивного середовища для роботи і безпечних умов для відвідувачів.

Трохи історії

Фасіліті менеджмент як професія зародилася на початку 80-х років минулого століття в США. Причиною тому стала необхідність об’єднання окремих послуг з обслуговування будинку в єдиний комплекс для оптимізації ресурсів. У 1981 році була заснована Міжнародна Асоціація Фасіліті Менеджменту, завдяки якій дана професія стала офіційною.

До кінця 80-х років Фасіліті менеджмент перекочував до Великобританії, звідки і поширився по всій Європі і далі по світу. З плином часу фасіліті менеджмент пройшов кілька етапів трансформації, до мети оптимізації ресурсів, додалася необхідність організації продуктивного середовища для роботи і комфортних умов, екологічна складова, а також тотальна автоматизація і часткова роботизация процесів. Коронавірус також вніс свої корективи в еволюцію професії.

Пандемія: нові виклики та можливості

Модель надання послуг в сфері фасіліті менеджменту проходить етап глобальних змін. І перше, що зробила пандемія – це прискорила процес автоматизації і впровадження нових технологій для забезпечення гнучкого або віддаленого режиму роботи. Можливість моніторингу та контролю процесів всередині будівлі стало “must have” для будь-якої організації, що займається управлінням експлуатацією.

Крім того, новий поштовх у розвитку отримали Інтернет речей і технологія доповненої реальності. Необхідність дистанціювання зробила програмні продукти, сенсори і датчики кращими помічниками в забезпеченні необхідних умов в будівлі.

Бум стався також у сфері безконтактних технологій: дверні ручки і замки, що відкриваються без дотику, ліфти, які можна викликати за допомогою смартфона, сенсорні дозатори і ще багато цікавих пристосувань з’явилося на ринку за останній рік.

Компанія SHEN вітає всіх причетних до ринку Facility Management з професійним святом! Бажаємо ентузіазму, енергії, нових перемог і професійного розвитку!