ФМ метрики для робочих просторів в період пандемії
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

ФМ метрики для робочих просторів в період пандемії

Карантинні обмеження створили безпрецедентні зміни в умовах роботи офісів по всьому світу. Не обійшла стороною ця проблема і Україну. Необхідність дотримання соціальної дистанції, віддалена робота, оновлення внутрішніх вимог до безпеки викликають безліч питань, які не мають однозначних відповідей.

ФМ метрики для робочих просторів в період пандемії

Фасіліті менеджмент в своїй роботі використовує певні метрики для статистичного аналізу і визначення можливостей офісних просторів на період карантину, розглянемо деякі з них:

  • Почнемо c такого показника як місткість офісу. Вираховується він в процентному співвідношенні зайнятого простору до загального доступного для роботи простору.
  • Наступна метрика стосується частки перебування на робочому місці, яка розраховується за формулою кількість співробітників, які відвідують робочий простір / кількість робочих місць.
  • Ємність офісу. Тобто цифра, що показує яку кількість робочих місць може вмістити в себе даний робочий простір. Завдяки цим показникам можна розрахувати вартість одного робочого місця за формулою: ціна оренди кв.м / ємність офісу.

Розрахувати такі показники допомагають системи управління робочим простором. Наприклад, компанія SHEN працює з програмним продуктом Prengi, завдяки якому аналіз даних стає простим і зрозумілим процесом.

На основі цих даних можливо розрахувати оптимальну кількість персоналу, з урахуванням соціальної дистанції та інших обмежень, яку може вмістити офіс. Після чого варто продумати моделі і варіанти організації гнучкого офісного простору. Який відсоток персоналу і коли може працювати віддалено, а кому необхідно завжди бути присутнім на робочому місці, щоб не порушити цілісність робочого процесу. Загалом співробітників умовно можна розділити на 4 категорії:

  • Завжди на робочому місці. Це персонал, який в силу особливостей професії не може працювати віддалено. Сюди відносяться, в основному, технічні працівники, їхня робота відноситься до об’єкту нерухомості або до певного обладнання, яке не можна перенести додому
  • На робочому місці більшу частину часу. Співробітники, частина завдань яких є індивідуальною і не вимагає командної участі
  • Більшу частину часу віддалено.  Це персонал, який часто буває у відрядженнях, на зустрічах
  • Завжди віддалено. Працівники, чия робота не пов’язана безпосередньо з необхідністю фізичної присутності в офісі.

Використовуючи отримані дані можна зрозуміти вимоги і можливості офісного простору, встановити нові правила перебування в офісі і організувати максимально гнучкий і безпечний графік для персоналу.

Звичайно, все залежить від специфіки роботи компанії, однак, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, варто переглянути модель офісної роботи, і зробити все можливе для безпеки людей, що знаходяться в будівлі.