Фасіліті менеджер. Які мегатренди впливають на професію
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Фасіліті менеджер. Які мегатренди впливають на професію

Ще ніколи індустрія фасіліті менеджменту не стикалася з такою кількістю завдань як за останні кілька років. Стрімкий розвиток технологій, будівництво складних в обслуговуванні об’єктів, екологічні проблеми, необхідність впровадження енергоефективних рішень, прискорюється робочий режим – перераховувати можна довго, однак завдяки цьому фасіліті менеджери стають найціннішими співробітниками. У цій статті поговоримо про найбільші тренди, що впливають на розвиток професії та галузі в цілому.

Фасіліті менеджер. Які мегатренди впливають на професію

Прагнення до автономності

Пандемія коронавірусу в поєднанні з іншими кризами, зростаючою недовірою до урядів, і невизначеності в майбутньому призвело до прагнення відгородитися від будь-яких ризиків і мати рішення на різні випадки життя. Для фасіліті менеджерів це означає необхідність продумати можливості зробити об’єкт автономним і незалежним від зовнішніх умов. А також забезпечити людям комфорт і безперервність робочого процесу.

Перегляд ролей

Ще рік назад здоров’я людей не було такої очевидної функцією фасіліті менеджменту, проте пандемія показала, наскільки ця частина роботи важлива. Як організація заходів з прибирання, фільтрація повітря, управління потоками відвідувачів впливає на зниження ризиків поширення вірусів в приміщенні

Прозорість

Завдяки діджіталізаціі компанії більше не можуть бути закритими чи соціально-пасивними і важливим завданням для фасіліті менеджера стає донесення цінностей компанії, її переваг перед конкурентами через об’єкт нерухомості.

Соціальна відповідальність

“Моральний компас” напевно найбільш значуща рушійна сила, яка змінює ФМ професію. Корпоративна відповідальність важлива складова діяльності фасіліті менеджера. Сьогодні немає сумнівів, що приміщення в яких ми знаходимося мають глибокий вплив на наше здоров’я, гарне самопочуття, ефективність.

Таким чином, професія фасіліті менеджера зараз знаходиться на стадії найбільшої трансформації за свою історію. Зміщення акцентів з стандартного обслуговування будівлі в сторону надання додаткової цінності, організації продуктивного робочого простору і турботи про здоров’я і гарне самопочуття. Все це вимагає різнопланових навичок і глибоких знань в різних сферах, що відповідно впливає і на середній рівень зарплати таких фахівців.