День Землі 2021. Найцікавіші еко-ініціативи
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

День Землі 2021. Найцікавіші еко-ініціативи

Трохи більше року минуло з моменту початку світового локдауну, коли світ зіткнувся з новою реальністю і викликами, які кинув новий вірус. Період переосмислення, зміни підходу до споживання і поширення нової екологічної культури все ж стали позитивними аспектами карантинних обмежень. Ще ніколи до цього не було так приємно просто вийти на вулицю, насолодитися сонячними променями і свіжим повітрям. Безсумнівно, карантин змусив нас цінувати прості буденні речі.

День Землі 2021. Найцікавіші еко-ініціативи

Радикальне зменшення туристичних потоків і транспортних перевезень призвели до зниження викидів і зменшення кількості відходів. Однак і проблем додалося, світ заполонили використані маски, респіратори, флакони від антисептиків, зламані щитки, інші засоби індивідуального захисту.

Турбота про навколишнє середовище є важливою частиною життя будь-якої соціально відповідальної компанії, держави і навіть окремо взятої людини, тому минулий рік приніс нам кілька вельми цікавих і простих ініціатив, про які ми і поговоримо в цій статті.

Кавові маски

Різке збільшення кількості відходів з одноразових медичних масок спровокувало хвилю різних екологічних рішень. Найбільш цікавим став винахід компанії ShoeX. Маски з кавового волокна пройшли сертифікацію AATCC 100, що означає відповідність антимікробним стандартам. Крім того, всередині знаходиться нанотехнологічних фільтр з іонами срібла. Дані маски абсолютно не завдають шкоди навколишньому середовищу і використовувати їх можна до 30 днів.

“Пластикова” тканина

Проблема мікропластику в океані стає дедалі серйознішою. Нещодавно мікропластик виявили у водопровідній воді, а значить, що не тільки тварини, а й люди споживають ці шкідливі для здоров’я речовини.

В рамках боротьби з пластиковими відходами, Британська компанія Camira розробила колекцію тканин ‘Oceanic’. Пластикові пляшки для виробництва тканин збираються в Середземному морі і 50% ниток для виробництва колекції зроблені саме з цих відходів.

Дезінфікуючий засіб для рук з повітря

Американський стартап Air Co., який придумав технологію виробництва горілки зі звичайного повітря, почне випускати антисептики для рук. Дезінфікуючий засіб для рук Air Co. – це продукт з негативним викидом вуглецю, і прекрасний засіб захисту від вірусів.

Очищення світового океану від сміття

  • Нідерландський екофонд Healthy Seas був створений для боротьби з забрудненням океанів. За цей рік ініціатива значно просунулася в своїх досягненнях. Основними напрямками діяльності організації є:
  • Робота з дайверами, які в свою чергу збирають сміття в морях біля берегів Європи
  • Навчальні заходи для школярів для формування більш чистого майбутнього
  • Робота з рибалками і вироблення спільних рішень для утилізації сіток та іншого сміття.

В цьому році компанія змогла залучити до  фінансування таких гігантів як Hyundai, Breitling, DWS

Розчинна упаковка

Майбутній дизайнер Холі Граундс винайшла упаковку для продуктів, яка під термічним впливом розкладається і перетворюється в соус для локшини або інших продуктів швидкого приготування.

Складається упаковка з крохмалю, гліцерину, води і спецій. Таким чином студентка сподівається значно знизити споживання пластику та поліетилену.

Гриби у виробництві одягу

 

Такі світові виробники одягу як Adidas, Stella McCartney, Lululemon і компанія-власник Gucci, Kering інвестували мільйони доларів в розробку тканини, що з вигляду і по характеристиках нагадує шкіру. Матеріал отримують з міцелію грибів та інвестори отримали ексклюзивні права на використання веганскої шкіри в своїх виробництвах. До речі перший одяг і взуття з використанням цієї тканини може з’явитися на полицях вже в цьому році.

У січні цього року на економічному форумі в Давосі, експерти представили звіт, де кліматичні зміни стали головною загрозою за ступенем впливу у 2021 році випередивши пандемію коронавірусу. Саме тому все більше світових компаній долучаються до екологічних ініціатив і вкладають величезні суми в розробку нових засобів і матеріалів що не повинні шкодити навколишньому середовищу.