Автоматизовані рішення при обслуговуванні складських об’єктів
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Автоматизовані рішення при обслуговуванні складських об’єктів

Автоматизація складів це складний багаторівневий процес, покликаний оптимізувати роботу, збільшити пропускну здатність обробки заявок і як наслідок поліпшити показники прибутковості.

Автоматизовані рішення при обслуговуванні складських об’єктів

Розвиток технологій дозволив значно спростити пошук і покупку товарів, наразі немає значення в якій країні ти знаходишся, здійснювати покупки можна коли і де завгодно не виходячи з дому, офісу. У зв’язку з цим склади зіткнулися з низкою завдань, які вони продовжують вирішувати і по сьогоднішній день:

По – перше необхідність обробки більшої кількості заявок, при диверсифікації товарного ряду і збільшенні кількості одиниць.

По – друге збільшення кількості товару призводить до необхідності оптимізації простору і економного зберігання

По-третє людський фактор, кількість помилок значно збільшується.

По-четверте документообіг стає скрутним і досить часозатратним процесом

З цими завданням частково справляються WMS (Warehouse management System). По суті це інтелектуальні системи, які автоматизують, прийом, відвантаження, розміщення, зберігання, документообіг, а також виконують функції контролю.

Як це працює в Amazon?

Однак світові компанії, такі як Amazon пішли значно далі.

Згідно з опублікованою статистикою, тільки в США, цей найбільший інтернет майданчик зробив чистих продажів на 178 млрд. доларів в 2017, при цьому помилки при доставці товару прагнуть до нуля. Націнка на товари невелика, тому щоб залишатися на плаву, ефективність процесів відіграє першочергову роль.

Секрет компанії полягає в балансі автоматизації, роботизації і ручної праці. Найбільші склади Amazon або як їх називають Центри виконання замовлень, дають роботу близько 1000 співробітників. При цьому компанія вкладає величезні кошти в розробку програмного і технічного забезпечення. Велика частина товарів, що продаються через майданчик є не великогабаритними, тому складські стелажі чимось нагадують бібліотеку.

До речі, система складування вельми цікава, певного порядку в ній на перший погляд немає. HDMI кабель може лежати поруч з книгами, фільми поруч зі спортивним інвентарем. Однак таким чином зменшується час діставання товару з полки, так як дістати кабель з полиці, де багато таких же кабелів проблематичніше, ніж взяти його між книгами.

Після того, як покупець натиснув кнопку купити на сайті, сигнал надходить до місцевого центру де цей товар є в наявності, і над відповідним осередком на стелажі загоряється лампочка. Далі сортувальники забирають товари з полиць, відправляють на сортувальний конвеєр, автоматична стрічка упаковує товар для безпечного перевезення і далі в справу вступає транспортна логістика. Весь цей налагоджений механізм неможливий без потужного програмного забезпечення, який контролює всі процеси роботи складу, розподіляючи завдання між роботами і людьми, відстежуючи і контролюючи всі процеси в режимі реального часу

І все ж найслабшою ланкою в цьому відпрацьованому механізмі залишається людський фактор. Відносно недавно компанія Amazon презентувала нових роботів сортувальників Kiva. Роботи здатні перевозити по складу до 317 кг., Залишаючись при цьому досить компактними, висотою всього 30 см. Kiva переміщаються строго по прямій, визначаючи своє місце розташування по штрих-коду на підлозі. Використання візуальних сенсорних датчиків Sick Inspector P30 дозволяє автоматизованим кранам швидше розподіляти товар по полицях.

Деякі китайські компанії пішли ще далі і змогли повністю автоматизувати роботу складу. Показовий приклад майданчик jd.com на його складі не працюють люди. Всі процеси від прийому товару, сканування, зберігання, сортування, пакування та відправки проводиться роботами, автоматизованими конвеєрами і сучасною автоматизованою системою управління, яка контролює всі процеси, розподіляє завдання, веде документацію і виконує інші функції управління процесами.

Поговоримо про безпеку

Важливою умовою роботи складу є його безпека. Особливу роль тут відіграє пожежна безпека. Легкозаймисті товари, пакувальні матеріали служать прекрасною їжею для вогню. А причин для спалаху може бути безліч від умисного підпалу до проблем з устаткуванням, проводкою. Сучасні пожежні системи також можуть бути автоматизовані і вбудовані в єдину систему моніторингу та контролю складу. Таким чином вогонь можна загасити на ранніх стадіях і запобігти значним втратам.

Звичайно, таку розкіш як повністю автоматизовані склади можуть дозволити собі тільки найбільші оператори, однак експерти SHEN, що займаються реалізацією проектів у сфері складської логістики сходяться на думці, що навіть часткова і поступова автоматизація процесів при грамотному і комплексному підході може значно оптимізувати ресурси і підвищити прибутковість об’єкта .