Курс на енергоефективність
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Курс на енергоефективність

Підвищення рівня енергоефективності – актуальне завдання для будь-якого об’єкта комерційної нерухомості в Україні. Бізнес в повній мірі починає усвідомлювати необхідність скорочення витрат і оптимізації процесів на своєму підприємстві.

Курс на енергоефективність

Україна є лідером серед європейських країн по енерговитратності. Енергоємність нашої економіки також перевищує показники багатьох країн СНД, в тому числі Росії та Білорусі. При дешевих тарифах на енергоносії і певному рівні купівельної спроможності підприємства не замислювалися про впровадження заходів щодо поліпшення енергоефективності, в тому числі і тому, що термін окупності таких вкладень був занадто великий. Ситуація кардинально змінилася після кризи 2014-2015 років і при постійному зростанні тарифів на електроенергію, воду, газ, опалення. Компанії активно утеплюють фасади, змінюють освітлення на LED, міняють вікна і двері, оптимізують роботу систем вентиляції та кондиціонування, адже термін окупності таких вкладень скоротився в рази, а зниження купівельної спроможності вимагає зменшення собівартості продукції при збереженні її якості.

Eнергоспоживання

Для кращого розуміння ситуації зі споживанням енергоресурсів розглянемо діаграму нижче:

Курс на енергоефективність

Найбільшими енергоспоживачами в нашій країні виходячи з даних Держкомстату є промисловість і житловий сектор. За даними директора департаменту енергоефективності та енергозбереження НАК “Нафтогаз України” Юрія Войтовича, в опалювальному сезоні 2016/17 житловий сектор збільшив споживання газу на 1.5 млрд. Кубометрів, в свою чергу промисловість знизила цей показник на 200 млн. Кубометрів.

Основними споживачами енергоресурсів в Україні традиційно є металургійна та хімічна промисловість. Варто відзначити, що більшість будівель і приміщень металургійних заводів були побудовані ще в радянські часи, а виплавка сталі за допомогою мартенівських печей давно застаріла технологія, яка споживає величезну кількість енергії, роблячи продукцію менш затребуваною на міжнародних ринках. Промислові гіганти розуміють всю необхідність модернізацій і активно впроваджують різні методи енергозбереження на своїх підприємствах. Наприклад Запоріжсталь завдяки таким роботам зміг в 2016 році рекордно знизити споживання природного газу у виробництві до 160 млн. М.куб., Що на 22% нижче показників 2015 року.

У пошуку можливостей

Енергоефективністю на українських підприємствах стурбовані не тільки самі українці. Європейський Союз і світова спільнота також активно підтримують нас в цьому питанні. Наприклад Європейський Банк Реконструкції та Розвитку організував програму підвищення енергоефективності підприємств UKEEP, пропонуючи малим і середнім підприємствам України кредитні лінії на модернізацію своїх підприємств. Завдяки цій програмі споживання енергоресурсів скоротилося на 2072 ГВт.год в рік, з яких 60% – це економія природного газу.

Крім того, поступово актуальними стають і альтернативні джерела енергії. І хоча в загальному балансі така енергія займає всього близько 3%, з кожним роком ця цифра збільшується, і в деяких секторах економіки це може принести колосальну економію. Високі тарифи на традиційну енергію і знижуються світові ціни на обладнання, в тому числі сонячні панелі відкривають великі можливості і для інших сегментів ринку.

У висновку відзначимо, що багато в чому завдяки кризі, Український бізнес встав на шлях енергоефективності. Усвідомлюючи, що без скорочення споживання енергоресурсів бізнесу в умовах, що склалися не вижити, компанії активно шукають можливості, в тому числі і фінансові для впровадження енергозберігаючих ініціатив.