Альтернативні джерела енергії. Можливості та перспективи для українських компаній
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Альтернативні джерела енергії. Можливості та перспективи для українських компаній

Останні кілька років у мирі відбувається бум альтернативної енергетики. Згідно даних міжнародного Енергетичного агентства, щорічно приріст енергії з відновлюваних джерел становить 7%, а їхня доля в загальному обсязі наближається до 25%.

Альтернативні джерела енергії. Можливості та перспективи для українських компаній

Україна також долучається до загальної тенденції розвитку цього напрямку енергетики. 2019 рік став вкрай вдалим для ВДЕ (відновлюваних джерел енергії) в нашій країні. За версією Bloomberg Україна посіла 8 місце в світі за кількістю інвестицій в галузь, більш 2.5 млрд. євро. Приріст потужностей склав 2.5 ГВт, що також є рекордом, в порівнянні з попередніми роками. Крім того, в минулому році була запущена друга за величиною в Європі сонячна електростанція Покровська, потужністю 240 МВт. Всього ж вітчизняна альтернативна енергетика становить 3-4% від загального обсягу виробництва чи близько 5.74 ГВт.

Варто відзначити, що головними інвесторами в українську відновлювальну енергетику є іноземні компанії, зокрема китайські і європейські підприємства. Розглянемо основні переваги вкладення засобів в цей сектор вітчизняної економіки:

  • До середини 2019 Україна могла похвалитися одним з найвищих «зелених» тарифів в Європі, за яким держава гарантовано викуповувала альтернативні кіловати. На сьогоднішній день тарифи були переглянуті, однак це досі залишається вигідною інвестицією 
  • Наша країна є однією з найбільших в Європі з великими площами, і відносно невисокою вартістю оренди і продажу землі. Тому встановлення вітрових та сонячних електростанцій буде трохи дешевше. Плюс до всього уряд відкрив Чорнобильську зону для будівництва там електростанцій з поновлюваних джерел енергії, а це ні багато ні мало 2600 кв.км.
  • Дешевизна робочої сили і наявність кваліфікованого технічного персоналу роблять привабливим український ринок. Немає необхідності залучати дорогий персонал з інших країн.
  • Сприятливі кліматичні умови. Практично по всій території України налічується достатня кількість сонячних днів для достатнього вироблення енергії сонця, а південні регіони є привабливими для установки вітрових станцій.

Виходячи із заявлених планів уряду по досягненню 25% частки альтернативної енергії в загальному енергобалансі до 2030 року, і заміщення інших джерел енергії на 70% до 2050 року, Україна буде і далі робити кроки назустріч інвесторам в цей сектор економіки і захищати їх інтереси на найвищому рівні.