Завершення року в світовому Фасіліті менеджменті
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Завершення року в світовому Фасіліті менеджменті

Для Фасіліті менеджменту цей рік став переломним. Останні кілька років всі галузеві організації говорили про необхідність перегляду цінностей і зміщення акценту з оптимізації ресурсів до організації комфортного та безпечного середовища для людей. Однак практичних кроків робилося мало. Пандемія коронавірусу в найкоротші терміни змінила пріоритети і поставила безпеку людей на перше місце, змінивши тим самим всю модель надання послуг.

Завершення року в світовому Фасіліті менеджменті

Основні моменти в Світовому ФМ за 2020

Карантинні обмеження, закриття об’єктів нерухомості і зниження купівельної спроможності призвели до зменшення попиту на фасіліті послуги по всьому світу. Виробництво, транспорт і комерційні будівлі найбільш знизили споживання фм сервісів.

Однак після виходу з карантину, компанії зіткнулися з необхідністю дотримання ряду нових правил в приміщеннях, включаючи обов’язковість дезінфекції та соціального дистанціювання. Тому починаючи з червня місяця попит на фасіліті менеджмент, а саме на послуги клінінгу та комплексного управління робочим простором став рости.

У зв’язку з чим за підсумками року ФМ галузь показала хоч і невелике, але все таки зростання. У 2019 фасіліті ринок досяг 1.24 трильйона доларів, і згідно з останніми даними в 2020 ця цифра виросте на 4%.

Ситуація на регіональних ринках

Країни найбільш постраждалі від коронавірусу, такі як Іспанія, Італія, Великобританія, США і Китай, на державному рівні затвердили вагомі інвестиції в сферу фасіліті менеджменту для ефективної боротьби з епідемією.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон показує найбільше зростання серед інших регіонів, вартість ринку оцінюється майже в 500 млрд. доларів на кінець 2020. Серед інших країн особливе місце займають країни Перської затоки. Завдяки значним інвестиціям в будівництво і реалізацію складних проектів фасіліті менеджмент починає відігравати велику роль і обсяг ринку збільшується найбільшими темпами в світі.

До Прикладу Саудівська Аравія вперше за свою історію в 2019 році почала видавати туристичні візи і планує в найближчі 10 років зробити сферу туризму істотною статтею доходів. А це означає, що нові готелі, ресторани, розважальні центри потрібно буде обслуговувати і прогнози для ФМ тут дуже оптимістичні. Більш того, в наступну декаду уряд цієї країни планує інвестувати 425 млрд. доларів в інфраструктурні та промислові проекти, що потягне за собою значний обсяг нових ФМ контрактів.

Найбільшим Фасіліті ринком як і раніше залишаються Сполучені Штати Америки, зростання галузі прогнозується на рівні 7-8% протягом наступних трьох років.

Незважаючи на те, що Світовий Фасіліті менеджменту значно знизив свої темпи зростання в цьому році, за прогнозами аналітиків нас може очікувати значне зростання частки аутсорсингу в період після завершення пандемії. Багато компаній змогли оцінити всі переваги ФМ в організації безпечного середовища для працівників і відвідувачів об’єктів нерухомості і з відновленням своїх ресурсів планують активно залучати фасіліті компанії для управління експлуатацією своїх будівель.