Як грамотно перевести системи будівлі на літній режим роботи
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Як грамотно перевести системи будівлі на літній режим роботи

Не секрет, що кожна будівля унікальна і має свою складну інфраструктуру, яка забезпечує комфортні умови для відпочинку і роботи. Саме від грамотного дотримання режимності і якісного технічного обслуговування залежить як ресурсоспоживання і оптимізація витрат, так і якість роботи співробітників і задоволення гостей об’єкта.

Як грамотно перевести системи будівлі на літній режим роботи

Давайте для початку розберемося з базовими поняттями інженерії будівель, видами систем і далі поговоримо про невеликі, але дуже важливі нюанси в управлінні експлуатацією об’єктів.

Отже, інфраструктурним обладнанням називають інженерне обладнання будівель і споруд, в тому числі:

комплекс технічних пристроїв, що забезпечують сприятливі (комфортні) умови побуту і трудової діяльності, що включає водопостачання (холодне і гаряче), каналізацію, вентиляцію, електрообладнання, газопостачання, засоби сміттевидалення і пожежогасіння, ліфти, телефонізацію, радіофікацію та ін. види внутрішнього благоустрою;

системи приладів, апаратів, машин і комунікацій, які забезпечують подачу і відведення рідин, газів, електроенергії (водопровідне, газопровідні, опалювальне, електричне, каналізаційне, вентиляційне обладнання).

Як правило, інфраструктурне обладнання будівлі переводять на літній режим в квітні, коли температура на вулиці вночі не опускається нижче 0 градусів. Для України прийнято відключати централізоване опалення, коли середньодобова температура 6 днів тримається на рівні +8 і вище.

Як грамотно перевести системи будівлі на літній режим роботи

В цей період проводиться планове технічне обслуговування будівлі, яке включає в себе:

  • Огляд системи опалення, батарей при їх наявності
  • Обслуговування системи вентиляції і кондиціонування, заміна витратних матеріалів, фільтрів
  • Профілактичні заходи водопроводу і каналізації
  • Розконсервування систем поливу на прилеглій території.

Особливу увагу при цьому варто приділити температурному режиму та мікроклімату всередині будівлі. Варто зазначити, що зміна температури при кондиціонуванні на 1 градус може змінювати витрати на енергію на 10-15%. Отже, необхідно знайти баланс між комфортом і оптимізацією витрат.

Відносна вологість також важливий показник комфорту на об’єкті нерухомості. Крім того, для деяких видів виробництв просто необхідно дотримуватися певного мікроклімату. Тому налаштування системи вентиляції і кондиціонування повинно бути точним.

Профілактичне обслуговування водопроводу включає в себе огляд труб, заміну прокладок, заміну змішувачів при необхідності. До речі, для оптимізації витрат на гарячу і холодну воду варто встановити датчики автоматичної подачі води на раковини.

Що стосується системи поливу, то тут слід переконатися, що температура атмосфери зберігається вище 0 градусів. Це потрібно, щоб вода не замерзала всередині труб і шлангів.

Для безперебійної роботи систем будівлі необхідне регулярне ТО і робота з професійною компанією. Компанія SHEN займається обслуговуванням великих і складних об’єктів нерухомості, Торгових і Бізнес Центрів, логістичних комплексів і промислових підприємств. Міжнародні стандарти роботи, страхування відповідальності та навчання персоналу на реальних об’єктах гарантують високий рівень сервісу.