Технічне обслуговування в ТРЦ: на що звернути увагу
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Технічне обслуговування в ТРЦ: на що звернути увагу

Комфортні безпечні умови в Торговому Центрі є вирішальним фактором при здійсненні покупок і повторному його відвідуванні. Величезні площі, нестандартний графік роботи, висока відвідуваність і безліч різнопланових конструкцій і приміщень всередині накладають відбиток і на технічне обслуговування цього типу будівель.

Технічне обслуговування в ТРЦ: на що звернути увагу

Забезпечення високого рівня протипожежного захисту є одним з головних пріоритетів технічного обслуговування ТРЦ. Рівно як і безперебійне функціонування опалювальних, вентиляційних систем та електромереж.

Також не варто забувати про нестандартний графік робіт ТРЦ – всі сервісні роботи в торгових залах, вхідних групах і місцях загального відвідування необхідно виконувати непомітно, найчастіше – в нічний час, коли торговий центр закритий для відвідування.

Особливості  ТРЦ

Концепція Торгових Центрів включає:

 • Підвищені вимоги до безпеки (протипожежні системи, аварійні виходи)
 • Високі стелі
 • Довгі і широкі проходи
 • Наявність різних зон (фудкорти, продуктові супермаркети, торговельні зали, кінозали, дитячі кімнати, атракціони)
 • Великий потік відвідувачів
 • Відмінні дизайнерські рішення (величезні вікна, акваріуми, галереї, нестандартні вхідні групи)
 • Наявність ліфтів, ескалаторів та інших підйомних механізмів.

Кожен з цих параметрів безпосереднім чином впливає на внутрішні інженерні системи і на їх обслуговування. Наприклад, така проста дія, як заміна лампочки при таких високих стелях вимагає наявності спеціальних підйомних механізмів.

Величезні вікна, в свою чергу означають, що потрібно міняти налаштування систем опалення, кондиціонування і вентиляції набагато частіше, залежно від погодних умов.

Основні моменти при обслуговуванні торгових  центрів

Два головних слова при технічному обслуговуванні торгових об’єктів: безпека і комфорт. Тому робота професійної команди тут просто необхідна. Розберемо окремо кожну систему будівлі:

Електрика і освітлення

Справність проводки – запорука безпеки людей і збереження активів. Крім того, коротке замикання знеструмить всю будівлю на кілька годин, а це означає репутаційні та матеріальні втрати. Крім планових технічних робіт, кожен орендар повинен дотримуватися правил техніки безпеки в своїх приміщеннях, тому регулярний інструктаж по використанню електромереж також необхідний.

Системи кондиціонування і вентиляції

У зимовий період важливо забезпечити безперебійну роботу системи опалення, а в жаркий літній період зосередитися на регулюванні систем кондиціонування. Також варто враховувати, що незалежно від пори року до вентиляції всередині ТРЦ пред’являються високі вимоги: в зв’язку з великим трафіком відвідувачів в поточних постпандемійних умовах необхідно забезпечити безперебійний повітрообмін.

Водопровід і каналізація

Справність систем, умивальників, змішувачів, унітазів, а також чистота створюють необхідні комфортні умови. Адже навіть непомітна дрібниця впливає на репутацію ТРЦ.

Всі ці нюанси ТО торгових центрів підвищують експлуатаційні витрати, але досвідчена фасіліті компанія знає, як оптимізувати бюджет.

Перше, що ми рекомендуємо, це проведення інженерно-технічного аудиту та заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності будівлі. Серед них:

 • Встановлення теплових завіс на вхідних групах
 • Заміна освітлення на світлодіоди
 • Використання датчиків для автоматичного регулювання освітлення, вентиляції, кондиціонування
 • Установка сенсорних змішувачів у вбиральнях

Досвідчені фахівці також часто можуть запропонувати ряд інновацій або нестандартних рішень для оптимізації витрат, без шкоди для комфорту і дизайну приміщень.

Довіртеся професіоналам, наша команда проведе розширений технічний аудит, щоб скласти максимально ефективну пропозицію. SHEN займається технічним обслуговуванням найбільших українських ТРЦ, а також регіональних торгових центрів. Наша команда має багаторічний досвід роботи, надає послуги відповідно до міжнародних стандартів, а технічний персонал має необхідні знання і постійно проходить навчання для підвищення кваліфікації.