Пожежна безпека. Кілька корисних порад
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Пожежна безпека. Кілька корисних порад

Згідно з українським законодавством кожне підприємство в нашій країні повинно мати систему протипожежної безпеки. Кодекс цивільного захисту України і правила пожежної безпеки України чітко регламентують заходи, які повинні бути проведені на об’єкті нерухомості для забезпечення безпеки. Крім власне самих протипожежних систем, компанія повинна забезпечити евакуаційні виходи, і відведені місця для куріння, і правила паркування автомобілів, навчання персоналу правилам евакуації і поведінки з вогнем.

Пожежна безпека. Кілька корисних порад

Перше, на що варто звернути увагу, це те, що відповідальність за пожежну безпеку покладається на керівника підприємства і призначених їм співробітників компанії. Тому саме від директора залежить рівень готовності до позаштатних ситуацій. У розвинених країнах за техніку безпеки також можуть відповідати фасіліті компанії. У нашій країні ця практика поки тільки починає приживатися.

Про план евакуації

Поговоримо про деякі особливості організації захисту від пожеж на об’єкті. Для комерційних і виробничих будівель є обов’язковим наявність плану евакуації, графічних схем, розвішаних по всій будівлі, із зазначенням оптимального маршруту виходу з будівлі. Крім того, не рідше ніж раз на півроку в компанії повинні проводитися практичні заняття з евакуації, що має бути зазначено у відповідному журналі.

Як організувати місця для куріння

Місця для куріння також вимагають пильної уваги. Вони повинні знаходитися в спеціально відведеному місці, з покажчиком, і спеціальними не горючими урнами. Крім того, зона для паління не може займати площу більше 10% від площі будівлі або споруди до якої вона примикає.

Скільки потрібно вогнегасників

Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників, затверджених Наказом МВС від 15.01.2018 № 25 чітко регулюють це питання.

Будинки адміністративного, громадського та побутового призначення повинні обладнуватися 2 або більше вогнегасниками на кожному поверсі, при цьому маса заряду повинна бути більше 5 кг. Приміщення, в яких розміщено оргтехніку, слід оснащувати переносними газовими вогнегасниками не менше 1 вогнегасника на приміщення. Вогнегасникам повинні бути присвоєні інвентарні номери і раз на місяць в обов’язковому порядку відповідальні особи зобов’язані проводити їх огляд.

Ми поговорили про деякі загальні нюанси організації пожежної безпеки, на ділі, правил за якими забезпечується даний вид захисту набагато більше. Щоб не заплутатися у всіх деталях найкраще звернутися в професійну фасіліті компанію, яка візьме на себе всі питання по організації описаних заходів, закупівлю обладнання та витратних матеріалів, а також проведе практичні заняття для персоналу.