Освітлення на промислових об'єктах. Корисні поради
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Освітлення на промислових об’єктах. Корисні поради

Згідно зі статистичними даними, освітлення становить до 30% від усіх витрат на енергію. Це означає, що оптимізація і впровадження енергоефективних технологій в цю частину інфраструктури промислового об’єкта може значно вплинути на структуру витрат. Переважна більшість виробничих будівель вже перейшли на LED освітлення, однак це далеко не все, що можна зробити.

Освітлення на промислових об'єктах. Корисні поради

Перше, на що варто звернути увагу, це вплив природного освітлення. Приміщення в яких маленькі вікна або їх взагалі немає, вимагають цілодобового штучного світла. Особливо це стосується старих промислових будівель. Наприклад, один пивоварний завод, в рамках оптимізації витрат на освітлення обладнав будинок додатковими вікнами з сонячної сторони і в даху, збільшивши таким чином природне освітлення, підприємство змогло зменшити витрати на кілька відсотків.

Є й інші варіанти, якщо технологія і приміщення дозволяє, то робочі столи або обладнання можна перемістити ближче до вікон, що теж зменшить необхідність освітлення будівлі в денний час. Залежно від об’єкта нерухомості можна знайти і інші застосування сонячного світла для скорочення витрат.

Найбільш поширена на даний момент технологія пов’язана з освітленням, це сенсори руху і яскравості. З’єднані в єдину систему і розставлені в стратегічних місцях датчики, фіксують присутність людей в приміщеннях, а також яскравість природного освітлення і автоматично регулюють включення-виключення і яскравість ламп.

Програмна автоматизація – ще один метод поліпшення енергоефективності промислового об’єкта. Наприклад, у своїй роботі компанія SHEN використовує систему Prengi, яка дозволяє моніторити витрати, відстежувати найбільш затратні частини бюджету, оптимізувати процеси і при цьому надавати інформацію в простій і доступній формі. Вона також дозволяє комунікувати і контролювати роботу в віддаленому режимі 24/7 і коригувати дії в режимі реального часу.

У висновку відзначимо той факт, що професійна і досвідчена команда завжди може знайти спосіб оптимізувати ресурси і поліпшити енергоефективність, запропонувати найбільш вигідні технології та рішення в залежності від можливостей і потреб виробничого підприємства. У той час, як самостійно впровадити подібні заходи може бути проблематично і результат виявиться економічно не вигідним.