Огляд ринку послуг фізичної охорони в Україні
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Огляд ринку послуг фізичної охорони в Україні

Ринок послуг фізичної охорони в Україні активно розвивається. Цьому сприяє з одного боку нестабільна ситуація в країні і низький рівень доходів, а з іншого боку певне економічне зростання і відновлення після кризи 2014-2015 року, що говорить про збільшення платоспроможності і бажання бізнесу захистити свої інтереси.

Огляд ринку послуг фізичної охорони в Україні

За різними підрахунками в Україні налічується від 5000 до 7000 охоронних компаній. Однак активну діяльність ведуть всього близько 10% від цієї цифри. Якщо проаналізувати ці 10%, то вагому частку становитимуть організації, що охороняють всього один об’єкт, або ж фірми організовані під певний захід.

Насправді ж в Україні існує всього з десяток великих операторів з покриттям по всій території країни, серед них перше місце займає державна охоронна організація. Решта є місцевими компаніями, що працюють в основному у великих містах. Логічно, що велика частина з них обслуговує ринок Києва і області – близько 70-80 компаній.

У зв’язку з почастішанням випадків незаконних дій з особистим майном, а також нападом на бізнес активи, ринок охоронних послуг в Україні переживає свого роду бум. Якщо в світі ця галузь в середньому зростає на 6-8% на рік, то в нашій країні цей показник досягає цифри в 20%. Крім вищеназваної причини, двигунами ринку також є відносно низька вартість таких послуг, а також відсутність довіри до правоохоронних органів та судової системи України.

Важливою проблемою галузі є нестача кваліфікованого персоналу. Це призводить до того, що охоронні організації змушені наймати не професійних охоронців, що в свою чергу веде до значного зниження якості послуг, що надаються в секторі. І тільки окремі фірми вирішують цю проблему за допомогою внутрішнього навчання, залучення професійних тренерів і регулярному підвищенню кваліфікації.

За прогнозами експертів ринок продовжить розвиватися досить швидкими темпами, так як статистика зростання злочинів по країні продовжує залишатися незадовільною. Незважаючи на те, що фізична охорона на даний момент переважає в структурі послуг з безпеки, в середньостроковій перспективі галузь почне зміщуватися в бік комбінованих засобів організації безпеки, включаючи автоматизацію, установку сигналізацій, контроль доступу і т.д. Такий симбіоз фізичної охорони з сучасними технологіями не тільки створює більш надійний захист об’єкта, але і в деяких випадках знижує вартість послуг.