Огляд реалізації процесів фізичної охорони в європейських країнах
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Огляд реалізації процесів фізичної охорони в європейських країнах

Незважаючи на стрімкий розвиток технологій і впровадження передових систем на європейських об’єктах нерухомості, фізична охорона все ж залишається найбільш ефективними инстументом організації безпеки.

Огляд реалізації процесів фізичної охорони в європейських країнах

Compass needle pointing the word security. Concept image blue and black tones

Оборот ринку охоронних послуг в європейському союзі становить близько 200 млрд. євро. Значна сума, яка говорить про затребуваність даного виду сервісу в структурі фасіліті менеджмент. Ринок розвивається неоднорідно, все залежить від країни. Найбільше зростання сектор показує в таких країнах як Франція, Великобританія, Німеччина. Пов’язано це в першу чергу з внутрішніми процесами в країні, зростаючою кількістю протестів, хвилями емігрантів.

Система організації фізичної охорони на європейських підприємствах

Для європейських охоронних компаній характерна чітка структуризація процесів і робота відповідно до розроблених міжнародних і внутрішніх стандартів. Таким чином в процесі організації фізичної охорони найчастіше використовується система безперервного поліпшення. Даний підхід складається з наступних етапів:

Встановлення кордонів і політики. На першому етапі співробітництва визначаються вимоги, потреби, вивчається політика компанії, а також існуюча система управління.

Планування. На стадії планування визначаються різноманітні ризики, вивчаються найбільш вразливі точки на підприємстві, встановлюються чіткі цілі і плани по їх досягненню, а також затверджується система управління ризиками.

Впровадження та операційна діяльність. В цей етап входить встановлення контролю за виконанням зобов’язань, витратою ресурсів і т.д. Проведення регулярних адаптаційних і кваліфікаційних навчальних заходів, а також навчальних тренінгів для персоналу клієнта (наприклад відпрацювання евакуації будівлі, тренінги з надання першої допомоги і т.д.) контроль за документообігом, а також управління кризовими ситуаціями.

Аналіз ефективності. На даному етапі проводяться різні тести, оцінка персоналу, оцінка очікувань клієнта, моніторинг операційної діяльності.

Управлінський аналіз. Керівництво проводить оцінку ефективності, розглядає необхідність змін і розробляє шляхи можливих поліпшень, після чого цикл повертається до першого етапу.

Трохи про практику

Кожна галузь економіки має свої особливості і завдання компанії, що надає послуги охорони враховувати ці нюанси при організації процесу охорони об’єкта.

Наприклад, згідно з європейською статистикою, в сфері рітейлу 65% крадіжок здійснює персонал магазинів, і ще 26% молоді відвідувачі у віці до 28 років. Такі знання дають можливість значно збільшити ефективність фізичної охорони, змістивши фокус на моніторинг певних груп людей.

Найбільш продуктивною, фізична охорона стає в поєднанні з використанням технологічних інструментів, таких як установка камер, турнікетів, систем оповіщення та сигналізації і т.д. Актуальним стає питання використання дронів для охорони великих об’єктів і моніторингу важкодоступних для фізичної охорони приміщень, територій. Головною проблемою тут є законодавча база, так як в деяких країнах їх використання заборонено.

Певну популярність в Європі набирає залучення охоронних компаній в якості консультантів ще на етапі проектування і будівництва об’єкта нерухомості. Професійні компанії з великим досвідом набагато краще бачать вразливі місця і можуть ще на етапі проектування порадити яким чином краще захистити об’єкт, за допомогою більш підходящого планування або ж додаткових охоронних систем, які в процесі будівництва можна інтегрувати в будівлю.

У висновку відзначимо, що європейський сектор послуг охорони переживає новий виток розвитку, в зв’язку зі зростаючим напруженням в країнах і іншими факторами описаними вище. Технологічний прогрес також стає одним з викликів для фізичної охорони, так як кількість інструментів за допомогою яких можна здійснити незаконні дії значно зросла. Саме тому послуги професіоналів на європейському ринку так затребувані і актуальні.