Комфортне робоче місце. Як фасіліті менеджмент допоможе уникнути вигорання
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Комфортне робоче місце. Як фасіліті менеджмент допоможе уникнути вигорання

Всесвітня організація здоров’я (World Health Organisation) визначила вигорання, як синдром, що з’являється від хронічного стресу на роботі. Статистика свідчить, що близько третини всіх офісних співробітників в тій чи іншій мірі страждають від цього синдрому. Вигорання характеризується трьома основними факторами: занепад сил, енергії; відчуженість під час робочого процесу і почуття негативу, агресії стосовно своєї роботи. Природно, що це позначається на продуктивності і приносити користь компанії такий стан речей не може.

Комфортне робоче місце. Як фасіліті менеджмент допоможе уникнути вигорання

Чим же в даному випадку буде корисний фасіліті менеджмент?

Організація комунікації

Обговорення вигорання на роботі, поширення фахової літератури допомагає створити відкриту середу де співробітники можуть поговорити про свое навантаження, відповідальність, що призводить до постійних стресів

Організація антистресових програм

Часом самі банальні дії можуть мати найкращий ефект. Організація корпоративу, виїзду на природу, дня йоги, години масажу можуть значно знизити загальну напругу в колективі і підтримати позитивну атмосферу.

Використання сучасних систем автоматизації фасіліті менеджменту

Сучасне професійне програмне забезпечення коштує відносно недорого, але допомагає істотно підвищити рівень комфорту в приміщеннях, а також автоматизує процеси технічного обслуговування для безперебійної роботи систем будівлі, що дозволяє співробітникам не відволікатися на подразники пов’язані з температурою, вологістю, освітленням.

Організація робочого простору

Сучасні офісні приміщення в основному пропонують можливість зонування. Фасіліті менеджеру необхідно оцінити кількість людей, яким зручніше працювати в більш відокремленій обстановці і персоналу який задіяний в постійній комунікації і робота в open space буде зручніше. Наприклад, старше покоління вважає за краще працювати в окремих кабінетах, також як бухгалтера, фінансисти і юристи. Молоді співробітники більш відкриті, також як менеджери з продажу та роботи з клієнтами, маркетологи. Все це потрібно врахувати, щоб створити саме той офіс в якому комфортно буде кожному.

Здоров’я персоналу

Можливість організації спортзалу в офісі, або ігрових кімнат, установка столу для настільного тенісу або інших активностей сприяють розрядці і зниженню рівня стресу. Здорове харчування також є частиною антистресової програми, так що постачання співробітникам вітамінів, або організація в їдальнях здорового харчування значно збільшує продуктивність і добре самопочуття персоналу.

Таким чином фасіліті менеджмент може грати ключову роль в збільшенні ефективності персоналу і зниженні рівня стресу, що запобігає виникненню синдрому вигорання.