Інновації для енергоефективних будівель
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Інновації для енергоефективних будівель

Останні роки про енергоефективність будівель говориться дуже багато. Ще 10-15 років тому про таке поняття в Україні не замислювалися ні будівельники, ні керуючі компанії. Дешевизна енергоресурсів зробила недоцільними інвестиції в цю сферу. Однак зараз, коли питання оптимізації експлуатаційних витрат стоїть дуже гостро, навіть невеликі технологічні впровадження можуть значно знизити витрати і оптимізувати ресурси, крім того екологічний аспект також починає відігравати вагому роль у житті соціально відповідальної компанії.

Інновації для енергоефективних будівель

Умовно інноваційні рішення для поліпшення показників споживання енергії можна розділити на:

  • Модернізацію і установку нового обладнання
  • Роботу з програмними продуктами
  • Поліпшення технічних та інфраструктурних характеристик будівлі

Модернізація і установка нового устаткування

У зв’язку з погіршенням економічної ситуації закупівля нового енергоефективного обладнання стає проблематичною. Тому можна розглянути варіант переобладнання вже існуючих систем будівлі. Наприклад на сьогоднішній день використання газових установок стає невигідним, при відносно невеликих витратах такому обладнанню можна зробити апгрейд і перевести його наприклад на електрику, або у випадку з виробничими підприємствами на роботу від відходів виробництва (органіка).

Робота з програмними продуктами

Це, мабуть, зараз найпопулярніше і найефективніше рішення для оптимізації людських і матеріальних ресурсів. На сьогоднішній день за допомогою спеціальних додатків можна регулювати яскравість освітлення, температуру в приміщенні, використовувати доповнену реальність при технічному обслуговуванні і з кожним роком такі програмні продукти стають все доступніше.

Компанія SHEN для підвищення енергоефективності використовує програмний продукт Prengi, від Європейської компанії V.A.Solution. Вбудований блок “енергоефективність” відкриває широкі можливості для контролю за ресурсами і моніторингу витрат, впроваджувати рішення щодо зниження витрат на енергію стає набагато простіше.

Поліпшення інфраструктурних характеристик будівлі

Можливо вже не найактуальніший метод, так як багато комерційних і виробничих будівель подбали про термомодернізацію, як основний спосіб поліпшення енергоефективності. Однак згадати про нього варто. Отже, утеплення дахів, фасадів, установка енергоефективних вікон, дверей є Must have для сучасних об’єктів нерухомості.

Енергоефективність будівель є пріоритетом для фасіліті компанії, адже оптимізація витрат, поліпшення якості функціонування будівлі, забезпечення комфорту людей, що знаходяться в ньому, є головними завданнями сучасного фасіліті менеджменту.