Facility Management в США. Цифри, факти, тренди
2019-11-29
За підрахунками експертів, в 2018 році світовий ринок Фасіліті менеджменту оцінювався в 1.19 трильйона доларів. Левову частку цієї цифри становить ринок США, а саме 335 млрд. доларів. Такі показники не дивні, якщо врахувати масштаби і рівень розвитку країни, і той факт, що ФМ зародився саме в штатах.
Майже за 4 десятиліття офіційного створення професії, цей ринок зазнав значних змін і до цього дня є законодавцем розвитку галузі для всього світу.
Статистичні дані
На сьогоднішній день Facility management в США становить 1.6% від ВВП, тобто є вагомим ринком для економіки країни. При цьому 55,2% від вартості ринку припадає на аутсорсинговий ФМ і 44.8% на інсорсінговий відповідно. Примітно, що в розвинених країнах Європи таке співвідношення становить приблизно 60/40 на користь внутрішніх фасіліті служб.
Поділ послуг по галузях економіки виглядає наступним чином:
Також варто відзначити, що зростання ринку в середньостроковій перспективі очікується на рівні 5.5% -6%.
Двигуни галузі та перспективи подальшого розвитку
Вище наведені цифри говорять, що ФМ ринок США давно устоявся і надалі буде розвиватися за прогнозованим сценарієм у разі відсутності серйозних потрясінь. Тут не передбачається значних стрибків як і спадів.
Галузь потроху починає зміщуватися в бік інтегрованого фасіліті менеджменту. Згідно з даними Frost & Sullivan якщо ще кілька років тому частка таких послуг в структурі аутсорсингу становила 8-9%, то зараз вона знаходиться на рівні 19%. До слова сказати, це загальносвітова тенденція, комерційний сектор, як двигун ринку ФМ в розвинених країнах, вже зрозумів усі вигоди від повного комплексу послуг з управління експлуатацією будівлі.
Варто також відзначити три цікаві моменти, які значно впливають на ринок США сьогодні. По – перше це державні ініціативи щодо поліпшення медичних центрів. Заклади охорони здоров’я в штатах є досить жвавими закладами, де завжди багато людей, персоналу, хворих. Найбільшим попитом тут користуються послуги технічного обслуговування, і попит на такі послуги в секторі продовжує рости в геометричній прогресії.
Другий момент – це різко зростаюче число туристів за останні пару років, що в свою чергу змушує сферу послуг, готелі, ресторани, аеропорти, ТРЦ надавати все більш якісний сервіс для своїх клієнтів, при цьому не піднімаючи ціни.
І третій фактор, який дає серйозний вплив на фасіліті галузь – це темпи нового будівництва. За останні 2 роки ринок не житлового будівництва сильно просів, в той час як зведення житлових будинків зростає на 10% в рік. Це негативно позначається на нових клієнтах в комерційному секторі і розвиває публічно-приватне партнерство.
Таким чином ринок США в найближчі кілька років продовжить активно переходити до обслуговування на базі інтегрованого фасіліті менеджменту, країна буде утримувати лідируючі позиції в цьому напрямку, також завдяки державній підтримці найбільшими темпами будуть розвиватися напрямки обслуговування медичних і державних установ, офісів і освітніх будівель.