Енергозберігаючі технології. Розбираємося, аналізуємо
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Енергозберігаючі технології. Розбираємося, аналізуємо

Енергозбереження – новий виток в технологічному розвитку, а також абсолютна необхідність при сучасних цінах на енергоносії і екологічних вимогах, що постійно посилюються.     У структурі операційних витрат типової комерційного будівлі, витрати на енергію становлять близько 30%, а на деяких підприємствах металургійної, хімічної, нафтопереробної промисловості частка енергії у вартості продукту може досягати 60%. Тому правильно розроблений комплекс заходів з енергозбереження може значно скоротити витрати і оптимізувати бюджет.

Енергозберігаючі технології. Розбираємося, аналізуємо

Основним напрямком розвитку світової енергетики є використання альтернативних поновлюваних джерел, таких як енергія сонця, вітру, води, біопаливо. Для України також актуальними є використання відходів агропромислового комплексу, пелет, а також переоснащення газових котлів.

На сьогоднішній день частка поновлюваних джерел в структурі вироблення енергії складає 14.0%. При цьому найбільша частка продовжує залишатися за біопаливом. При цьому найбільший приріст показують сонячна енергетика в середньому зростання на 37,3% щорічно, вітрова енергетика (23,6%), біогаз (12,3%). Безперечними лідерами з використання такої енергії є скандинавські країни, де частка альтернативної енергії доходить до 70%.

Вчені постійно шукають нові можливості для підвищення ККД і використання нових більш дешевих матеріалів для відновлюваних джерел енергії. Наприклад, не так давно Вчені з Китаю змогли збільшити ефективність органічних сонячних батарей, прирівнявши їх до звичайних. Модулі, створені з вуглецю і пластмаси набагато дешевше звичайних кремнієвих, а завдяки структурі їх можна наносити на тонкі і гнучкі поверхні, на вікна, фасади, колони, дерева і т.д.

Але не варто забувати, що дешевша і екологічна енергія це добре, але енергоефективність всередині об’єкта нерухомості важлива не менше, а може навіть більше.   Згідно з останніми дослідженнями Університету Мічигану структура споживання енергії в комерційному будинку виглядає наступним чином:

Енергозберігаючі технології. Розбираємося, аналізуємо

Таким чином на 4 основні системи освітлення, опалення, кондиціонування і вентиляції а також водопостачання припадає 74% від загального енергоспоживання.   Які ж технології можна використовувати для скорочення цієї статті витрат?

Почнемо з опалення. Експерти стверджують, що найбільше тепла йде через вікна і стіни, тому утеплення фасадів та заміна вікон на енергозберігаючі це must have будь-якої комерційної будівлі. Наступний момент модернізація самої системи опалення. Сучасні технології дозволяють модернізувати вже наявні котли, і переобладнати їх з газового на органічне паливо. Також професіонали галузі рекомендують використовувати залишковий потенціал технологічних теплоносіїв. Тобто установка систем рекуперації, конденсатовідвідників, вторинне використання розігрітої води допоможе значно поліпшити енергоефективність будівлі.

Освітлення. Майже 20% світового енергоспоживання припадає на освітлення. Що стала вже нормою, заміна ламп розжарювання на LED може показати економію в 5-7 разів. Незважаючи на відносну дорожнечу в порівнянні з лампами розжарювання, термін служби таких елементів освітлення в 7-10 разів більше. З недоліків LED освітлення найбільшим є вміст ртуті, це означає, що потрібно заздалегідь подбати про правильну утилізацію лампочок.

Наступним етапом скорочення витрат на освітлення може стати установка датчиків освітлення, руху і максимальне використання денного світла. Завдяки використанню різних датчиків можна автоматично регулювати яскравість освітлення, вимикати світло, коли люди виходять з приміщення. У деяких випадках це може заощадити ще 20%.

Кондиціонування та вентиляція. Найбільш поширеним методом зниження витрат при використанні цього обладнання, є установка систем рекуперації. Правильне налагодження і своєчасне обслуговування можуть скоротити витрати до 10%. Звичайно, такі системи краще всього проектувати при будівництві, проте нерідкі випадки коли модернізацію доводиться проводити в уже давно існуючих будівлях, і тут важливо звернутися до досвідчених проектантів, які допоможуть правильно розрахувати всі показники, і встановити систему найбільш оптимальним способом.

Водопостачання. Однією з популярних технологій економії на водопостачанні є збір і подальша обробка дощової води для подальшого використання в будівлі. Звичайно вона актуально тільки в широтах, де дощі трапляються досить часто, а взимку не буває мінусової температури.

Для більшості розвинених країн актуальними є автоматизовані датчики подачі води, використання залишкового потенціалу теплоносіїв для підігріву води.

Всі перераховані вище методи і технології можуть застосовуватися як окремо так і в комплексі. Тут важливий індивідуальний підхід, попереднє вивчення всіх особливостей об’єкта, інфраструктури і систем, проведення енергоаудиту для виявлення найбільш вразливих місць. В умовах складних економічних реалій повне переобладнання приміщення на енергоефективні рішення навряд чи можливо, але з розробленим планом, поступове зменшення витрат позитивно позначиться і на собівартості продукції і на продуктивності роботи.