Безпека нерухомості, як комплекс фасіліті послуг для зниження ризиків
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Безпека нерухомості, як комплекс фасіліті послуг для зниження ризиків

Безпека будівель набуває все більшого значення в сучасному світі. І не тільки в контексті фізичної охорони, а й пожежної безпеки, кіберзахисту. У цій статті експерти в області фасіліті менеджменту компанія SHEN розповість про те, як комплексно вирішити завдання пов’язані з цією важливою частиною експлуатації об’єкта нерухомості.

Безпека нерухомості, як комплекс фасіліті послуг для зниження ризиків

Охорона об’єкта в структурі фасіліті послуг

Складна економічна ситуація в країні стимулює злочинність і проникнення, вандалізм, крадіжки стають все більш частим явищем. Як правильно організувати охорону на об’єкті?

Перше, що потрібно зробити, це правильно оцінити об’єкт нерухомості з точки зору безпеки. У цьому допоможе професійний аудит, в який входить обстеження будівлі для виявлення слабких місць з пропозиціями щодо впровадження комплексних заходів. Тут враховується:

  • Фізичні показники об’єкта (площа будівлі, інфраструктура, поверховість, вхідні групи, і т.д.)
  • Матеріальні показники (Наявне обладнання, цінні речі)
  • Показники діяльності (кількість співробітників, графік роботи, рівні допуску, графік прийом товарів, сировини)

Завдяки цим даним можна більш точно скласти план і позначити необхідні заходи.

На сьогоднішній день розрізняють 3 види охоронної діяльності:

  • Фізична охорона – охорона об’єкта спеціально навченим персоналом
  • Технічна охорона – охорона за допомогою технічних засобів, систем відеоспостереження, контролю доступу, сигналізації
  • Корпоративний захист – захист конфіденційних даних компанії

Найбільш ефективною стратегією є мікс цих пунктів. Тут важливо прорахувати доцільність і вигоду тих чи інших методів охорони. Наприклад, охоронці не завжди можуть тримати під контролем важкодоступні місця будівлі, в таких приміщеннях краще всього підійде відеоспостереження. Або якщо територія об’єкту велика фізичній охороні на допомогу можуть прийти дрони, замість того щоб наймати додаткових охоронців.

Однак, на щастя чи на жаль обійтися без фізичної охорони, в принципі, навряд чи вдасться. Відеоспостереження або ж чіпи доступу ніяк не захистять в момент крадіжки або нападу.

Пожежна безпека

Будівництво висотних об’єктів, використання легкозаймистих матеріалів, збільшення навантажень на електромережі призводить до підвищення небезпеки виникнення пожежі всередині будівлі.

Українським законодавством чітко встановлено норми протипожежної безпеки для комерційних об’єктів, за їх дотриманням стежить пожежна інспекція, тому в будинках обов’язково є плани евакуації на кожному поверсі, вогнегасники та аварійні виходи, а також регулярний інструктаж персоналу. Частково це знижує збиток при виникненні пожежі. А як можна запобігти виникненню спалаху?

  • Багато пожеж виникає через несправності в електропроводці. Регулярна інспекція електромереж професіоналами з використанням вимірювального обладнання зводять можливість раптового спалаху до мінімуму.
  • Навмисні підпали. Про можливості зниження цього ризику ми поговорили вище
  • Не навмисні підпали. Куріння в недозволених місцях, неправильне поводження з обладнанням, особливо газовим, і нагрівальними елементами. Це питання пов’язані з людським фактором, і навчання, тренінги та контроль за персоналом це необхідний елемент роботи, проте системи відеоспостереження можуть стати в нагоді і тут.

Згідно з вітчизняним законодавством відповідальність за безпеку співробітників і відвідувачів, які знаходяться в будівлі покладено на власників об’єкта і роботодавців. Крім того, порушення пов’язані з безпекою часто спричиняють за собою серйозні матеріальні та репутаційні втрати. Тому ігнорувати це питання ні в якому разі не варто. Компанія SHEN рекомендує працювати тільки з професійною компанією, що має ліцензії на таку діяльність.