Огляд ринку аутсорсингових послуг. Темпи розвитку і прогноз на 2019
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Огляд ринку аутсорсингових послуг. Темпи розвитку і прогноз на 2019

Високі темпи розвитку технологій, процес глобалізації, економічна нестабільність і необхідність оптимізації ресурсів призводять до зростання популярності аутсорсингових послуг в світі. У цій статті ми поговоримо про тенденції цієї отраслі, що так динамічно розвивається в світі і в Україні, а також про те чого варто чекати в наступному році від ринку аутсорс.

Огляд ринку аутсорсингових послуг. Темпи розвитку і прогноз на 2019

Ринок аутсорсингових послуг показує значне зростання в світовому масштабі практично у всіх секторах економіки. Найбільш активно розвивається ІТ галузь. Згідно з опублікованими компанією Deloitte даними, 31% ІТ послуг в 2017 році в світі надавалися на основі аутсорс. Вражає, правда? Серед лідерів також знаходиться охорона здоров’я та HR сектор, де зростання в минулому році склало 36% і 32% відповідно. Компанії також бачать значну вигоду в передачі фінансових послуг третім особам, тут зростання склало 30%. Якщо перераховані вище галузі показують таке значне зростання тільки в останні роки, то ринок Фасіліті менеджменту розвивається стабільними темпами вже не одне десятиліття, і щорічно дає приріст в 10-15%.

Варто відзначити, що в цілому галузь не є хрестоматійною і розвивається ривками, гостро реагуючи на зміну зовнішніх факторів.

Огляд ринку аутсорсингових послуг. Темпи розвитку і прогноз на 2019

На думку експертів компанії SHEN Facility такий нерівномірний розвиток відбувається з наступних причин:

  • Залучення фахівців для проектних або ж разових робіт. Значну частку в світовій структурі аутсорс займають саме такі сервіси. Наприклад 43% виробничих підприємств залучають зовнішніх фахівців час від часу, але не на постійній основі.
  • Збільшення потреби в аутсорсі в кризові періоди. Використання аутсорсингових послуг веде до відчутної оптимізації витрат на робочу силу та інші ресурси, що дозволяє компанії залишитися на плаву.
  • Наявність великої кількості маленьких аутсорсингових компаній і фрілансерів. Ринок зовнішніх послуг дуже фрагментований, число маленьких організацій і окремих аутсорсингових фахівців, послуг, що надаються постійно коливається в досить широких межах.
  • Залучення фахівців з інших країн і вплив еміграції. Завдяки сучасним технологіям залучення фахівців для віддаленої роботи з країн з більш низьким рівнем зарплат стає дуже вигідним. ІТ аутсорсинг, віддалені колл центри, маркетингові дослідження, продаж є основними послугами в даній моделі. Є і зворотний варіант. Скажімо залучення висококваліфікованих фахівців в області медицини для операцій, на віддаленій основі, через сучасні засоби комунікації. Потоки біженців, як низькокваліфікованої робочої сили також певною мірою впливають на ринок.

Що ж стосується 2019 року, то прогнози світових аналітичних видань вельми оптимістичні, основними драйверами розвитку ринку стануть:

  • Розвиток хмарних технологій. За прогнозами через 5 років близько 80% підприємств переведуть свою діяльність на хмарні технології, це дає великі можливості для віддаленої роботи та залучення сторонніх підрядників, підключаючи їх до єдиної системи з можливістю моніторингу та контролю всіх процесів
  • Штучний інтелект. Технологія набуває величезну популярність. При цьому для розробки індивідуальних рішень необхідно все більше фахівців
  • Роботизація. Такі інновації можуть забрати частину хліба у аутсорсингових компаній, так як замінюють в основному низькокваліфікований працю на виробництві, логістиці і т.д.
  • Питання безпеки стануть гостріше. Розвиток кібербезпеки не встигає за стрімким технологічним прогресом. Тут необхідне залучення додаткових фахівців для організації ефективних інструментів захисту даних

А що ж в Україні?

Україна є лідером серед країн аутсорсерів Європи. За даними українських фахівців 90% ІТ послуг України надає на принципах аутсорс іншим країнам. За темпами зростання цього сегмента в світі ми поступаємося тільки Індії. Така діяльність приносить до 2.5 млрд. доларів нашій країні щорічно.

На внутрішньому ринку найбільш активно розвивається консалтинг, бухгалтерський, фінансовий, юридичний, кадровий. Фасіліті менеджмент поки не є найдинамічнішою галуззю, однак як ми вже писали в попередніх оглядах певні позитивні зрушення є і в наступному році позитивна тенденція розвитку збережеться.

Також в наступному році очікується подальший розвиток експорту ІТ послуг і інновацій. Цього року Україна піднялася ще на 7 пунктів в Global Index Innovation і зайняла 43 місце з 125 країн.

Що стосується внутрішнього ринку, то тут необхідно врахувати політичні чинники, пов’язані з виборами, можливі курсові коливання гривні, поліпшення інвестиційної привабливості до кінця 2019 року за сприятливих умов і змін в правовому полі.

У висновку відзначимо, що Україна є стратегічно важливою аутсорсингової країною. Зручна логістика, напрацьовані досвід і знання в сфері ІТ, відносно дешева робоча сила, і гостра потреба в оптимізації ресурсів дають зелене світло для стабільного розвитку аутсорсингової діяльності.