Waste management. Нестандартні підходи і рішення
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Waste management. Нестандартні підходи і рішення

Управління відходами – важлива частина роботи будь-якого об’єкта нерухомості. Однак належної уваги цьому питанню в нашій країні поки не приділяється. Закон про сортування сміття фактично не працює, культура поводження з відходами поки не сформувалася.

Waste management. Нестандартні підходи і рішення

За даними американського агентства 24/7 Wall Street, Україна переробляє лише 3.2% відходів і займає 9 місце в світі за кількістю сміття на одну людину. За різними підрахунками, близько 5% території нашої країни займають сміттєзвалища, а все тому, що відходи простіше і дешевше викинути ніж шукати шляхи їх оптимізації та сортування.

Однак для соціально відповідальної компанії і її сталого розвитку – управління відходами важливий і іміджевий момент. Ми підготували кілька успішних європейських кейсів, які покажуть, що прості рішення можуть бути ефективними і прибутковими.

Історія французьких PHENIX

У глобальному масштабі ⅓ продуктів харчування просто викидається. Це величезна трата ресурсів і грошей. Щось псується при перевезенні, у чогось закінчується термін придатності, про щось просто забувається. Коли два французьких підприємця підрахували, що супермаркети щодня викидають близько 900 тонн неліквідних продуктів, вони вирішили діяти. Була створена платформа PHENIX, на якій компанії, що мають надлишок продуктів харчування, передавали свої, по суті, харчові відходи тим, хто їх потребує.

В результаті на платформі зараз зареєстровано більше 1000 оптових компаній, супермаркетів, ресторанів, виробників, кейтерингових компаній і понад 1500 організацій, що приймають відходи: ферм, зоопарків, благодійних фондів, компаній з переробки відходів. На даний момент компанія має 24 офіси по всій Європі, більше 100 чоловік персоналу та 30 000 тонн продуктів, які були перероблені або використані.

Повторне пакування для електронної комерції

У тому числі і завдяки пандемії коронавірусу електронна комерція стала найбільшим каналом продажів в світі. Ринок постійно збільшується, а з ним росте кількість відходів. Коробки, бульбашкова плівка та інші матеріали стають серйозною проблемою.

Фінська компанія RePack прийшла до простого і ефективного вирішення, придумавши спосіб повернення пакувальних матеріалів для їх повторного використання.

Для початку RePack розробили зручну упаковку з переробленого пропілену в 3 розмірах. Коли вона порожня, то нагадує конверт і легко поміщається в поштову скриньку. Таку упаковку можна повторно використовувати до 20 разів.

Waste management. Нестандартні підходи і рішення

Як працює система. Онлайн-магазини, що працюють з компанією RePack, продають свої товари онлайн і в момент здійснення покупки клієнт вносить невеликий депозит близько 3.5 євро, який повернеться йому в якості ваучера на знижку при наступній покупці, якщо він поверне упаковку. Все, що потрібно зробити – це кинути упаковку в будь-яку поштову скриньку, в будь-якій точці світу!

В результаті, клієнти повертають упаковку 50 000 разів на рік.

Рішення проблеми електронних відходів

Електронні відходи є великою проблемою для навколишнього середовища. Токсичні елементи, що містяться в платах, можуть на роки зробити грунт непридатним. Переробка таких відходів також негативно впливає на навколишнє середовище, до того ж, ремонт і повторне використання гаджетів значно вигідніше.

Швидкий розвиток технологій провокує швидку зміну телефонів, планшетів на нові. Їх життєвий цикл ще далекий до завершення, однак вони вже виявляються не потрібні. Це призводить до того, що щорічно електронним сміттям стають 45 млн. тонн гаджетів і тільки 20% з них переробляється.

Уряд Каталонії вирішив не миритися з такою сумною статистикою і організував кампанію ereuse.org. Платформа збирає комп’ютери, телефони та планшети, які стали не потрібні, передає їх на ремонт і оновлення партнерським компаніям і після цього віддає гаджети школам, соціальним організаціям, малозабезпеченим сім’ям тощо

На сьогоднішній день вже 8 країн приєдналися до програми. На даний момент більше 10 000 цифрових пристроїв використовується повторно завдяки ereuse.org