Прогнози розвитку тренда гнучких офісів
2021-03-15
Гнучкі офіси – відносно нова модель робочого простору, яка стрімко завойовує нові позиції на ринку офісної нерухомості. У цій статті поговоримо про можливості, перспективи і підводні камені таких офісів в українських реаліях.
Трохи теорії
Гнучкий офіс – це, по суті, симбіоз коворкінгу і традиційного офісу. Компанія отримує в оренду необхідні площі на необхідний період з окремими кабінетами, опенспейсом, приміщеннями для нетворкінгу і додатковими сервісами. Головними перевагами таких просторів є:
- Гнучкий контракт. Можна орендувати приміщення на тривалий термін або короткий. Якщо в якийсь момент потреби орендаря змінюються (потрібна менша площа або додаткові місця), то керуюча компанія в найкоротші терміни пропонує відповідне рішення.
- Обладнаний офіс. Компанія орендує необхідну кількість робочих місць або площу без прив’язки до робочих місць зі всіма необхідними меблями.
- Додатковий сервіс. Обслуговування офісу бере на себе керуюча компанія, орендарю не потрібно наймати клінінговий персонал, займатися технічним обслуговуванням інфраструктури, купувати необхідні миючі засоби, витратні матеріали, серветки, туалетний папір і т.д.
До мінусів такого підходу можна віднести відсутність відособленості, у відкритих просторах можуть розміщуватися кілька компаній, які користуються одними переговорними, кухнями, вбиральнями.
Ситуація в Україні
На сьогоднішній день в Україні гнучкими офісами користуються в основному ІТ компанії і індивідуальні підприємці, які комфортно почувають себе серед таких же проектів. Разом організовують дозвілля, корпоративи, проводять різні тематичні заходи, навчання.
За останній рік у зв’язку з карантином і нестабільною ситуацією, корпоративний сектор також почав розглядати таку модель в якості додаткових офісів. Наприклад, невеликий центральний офіс, де знаходиться керівництво, бухгалтерія та гнучкий офіс для частково віддалених співробітників, для проведення зустрічей або корпоративної роботи.
Крім того, зараз ми спостерігаємо прискорення цифровий трансформації в цій сфері. Поява онлайн сервісів, що включають бронювання переговорних, автоматизоване замовлення певних послуг, інформацію про вільні паркомісця і організації зустрічей, віртуальні тури по офісним просторам створюють додаткову цінність і поліпшують клієнтський досвід.
Прогнози на майбутнє
Аналітики українського ринку сходяться у думці, що галузь гнучких офісів однозначно перспективна для великих міст України. А в зв’язку з тим, що коронакриза затягується – такі простори стають оптимальним рішенням для багатьох компаній. Адже концепція гнучкого офісу дозволяє швидко розширювати або зменшувати офісну площу без порушення договірних зобов’язань.
Ще однією цікавою тенденцією є підвищення інтересу до гнучких просторів з боку державних організацій. Самий традиційний сектор нашої країни хоче використовувати в своїй діяльності інноваційні підходи для залучення і утримання молодого покоління співробітників.
Додаткова цінність є важливим фактором при прийнятті рішень у багатьох сферах бізнесу і сектор нерухомості не виняток. Саме тому гнучкі офіси мають величезні перспективи як в світових масштабах, так і в рамках нашої країни. Можливість швидко адаптувати офіс під індивідуальні потреби компанії, повне інфраструктурне обслуговування, клінінг і можливість не відволікати співробітників на вирішення організаційних питань стають вирішальними факторами при виборі офісної нерухомості.