Гнучкий режим роботи може значно збільшити її продуктивність
2020-09-09
Пандемія коронавірусу в світі значно змінила підхід до роботи в компаніях. Якщо в 2018-2019 роках в Європі компаній з гнучким режимом роботи в середньому налічувалося 25%, то статистика 2020 року показує, що тільки в Німеччині на таку модель перейшло 80% підприємств, в Нідерландах 75%, в Штатах -69% а в середньому по світу цифра становить 62%.
Гнучка модель роботи має на увазі, що людина не повинна сидіти в офісі з 9.00 до 18.00, деякі дні співробітник може працювати вдома або в коворкінгу. Якщо це можливо і не впливає на рабочий процес, він також може вибирати час, в який йому зручніше виконувати завдання.
Цікавим є факт, що переходячи на гнучкий режим роботи, багато компаній зіткнулися з падінням продуктивності. Експерти стверджують, що трапилося це через відсутність достатнього контролю і автоматизованих рішень для організації віддаленої роботи. Більшість працівників звикли вирішувати питання, заходячи один до одного в кабінети, організовуючи особисті зустрічі і збори. Знадобився певний час, щоб навчитися вміло користуватися сучасними технологічними рішеннями в області комунікацій.
Однак, на даний момент, багато співробітників оцінили переваги такого режиму роботи. HR фахівці українського ринку спостерігають тенденцію до зміщення в бік пошуку віддаленої роботи або роботи із вільним графіком.
Психологи ж, в свою чергу, відзначають, що така свобода дає можливість людям більш відповідально підходити до питань планування, своєчасного завершення завдань, а також збільшення відповідальності за виконання своїх обов’язків. Гнучкий режим дозволяє персоналу гармонійно вбудовувати особисті та сімейні заходи в своє життя, і, таким чином, встигати набагато більше протягом дня.
Крім того, у кожної людини є свій індивідуальний біологічний годинник: хтось краще думає в першій половині дня, хтось більш активний після обіду. Бувають дні, коли енергії багато, а бувають, коли болить голова і все валиться з рук.
Таким чином, ми приходимо до висновку, що людина, яка вміє прислухатися до себе, здатна на більшу продуктивність в режимі гнучкої моделі роботи. В такому випадку керівникам необхідно забезпечити своїх співробітників засобами автоматизації процесів і віддаленим доступом до електронних документів. Як показав цей рік, компаніям необхідно адаптуватися до нової реальності і мікс віддаленої і офісної роботи може стати порятунком для багатьох підприємств.