Традиційні офіси VS коворкінг. Яке майбутнє чекає офісну нерухомість
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Традиційні офіси VS коворкінг. Яке майбутнє чекає офісну нерухомість

Багато глобальних досліджень проведених за останні 5 років показують зниження зацікавленості ринку в традиційних офісах. Особливо це стосується ІТ компаній і різного роду стартапів. Перші вважають за краще створювати гнучкі офіси, тобто в основному відкриті робочі простори без прив’язки співробітників до певного місця, другі ж все частіше вибирають роботу в коворкінг, так як по суті офіс на весь робочий тиждень їм не потрібен.

Традиційні офіси VS коворкінг. Яке майбутнє чекає офісну нерухомість

Одне з останніх опитувань, проведених в Британії серед офісного персоналу показало цікаві результати:

Традиційні офіси VS коворкінг. Яке майбутнє чекає офісну нерухомість

Виходячи з діаграми вище, вже 60% британців не хочуть прив’язуватися до робочого місця. Свобода вибору зручної атмосфери і оточення для роботи виглядає вельми привабливо. Однак все те ж опитування показало, що 40% співробітників, що вже працюють в гнучкому офісі воліли б повернутися до традиційної моделі організації простору, і при цьому, тільки 29% опитаних погодилися, що гнучкий офіс збільшив їх продуктивність. Найбільш ефективним такі офіси вважають ІТ компанії і фінансовий сектор, консалтингові же компанії воліють використовувати традиційні офіси.

Що стосується коворкінгів, то вони стають допоміжним елементом повсякденного робочого процесу. Наприклад, в США вже 14% співробітників, що працюють в компаніях зі штатом понад 100 осіб, час від часу використовують коворкінг для вирішення робочих завдань. Психологи підтверджують, що періодична зміна робочої обстановки позитивно впливає на ефективність персоналу і допомагає швидше впоратися з рутинною роботою або творчими завданнями.

Крім того, виявилося, що можливість вибору роботи в офісі або коворкінгу залучає до компанії цінні кадри. Головне – позначити межі. Більшість компаній, що вибрали таку модель роботи, дозволяють менеджерам проводити робочий час в коворкінгу не частіше разу на тиждень.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що з розвитком технологій психологія офісної роботи змінюється. На перший план виходить можливість вибору місця для роботи і отримання нового позитивного досвіду від робочого простору. Також для сучасної людини особливу цінність має час, і це буде значно впливати на вибір місця роботи.