Пожежна безпека при експлуатації будівель і споруд
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Пожежна безпека при експлуатації будівель і споруд

Щодня в Україні від пожежі пошкоджується або знищується 68 будівель. Така статистика говорить в першу чергу про недотримання норм пожежної безпеки. У цій статті ми поговоримо про правила і нюанси, які допоможуть захистити будівлю від неконтрольованого вогню.

Пожежна безпека при експлуатації будівель і споруд

Головною метою організації пожежної безпеки є виключення або зниження ризику для життя і здоров’я людей, що знаходяться в будівлі, а також зведення до мінімуму матеріальних збитків при виникненні вогню.

Правила пожежної безпеки затверждені наказом МВС України від 30.12.2014 №1417. У грудні 2017 року правила були внесені зміни. Даний документ встановлює основні правила до пожежної безпеки в будівлях, спорудах і на прилеглих територіях, іншого нерухомого майна, а також обладнання. Радимо докладно ознайомитися з існуючими правилами, і привести систему пожежної безпеки у встановлений документом стан.

Поговоримо докладніше про найважливіші етапи створення та підтримки системи пожежної безпеки

  1. Перед розробкою заходів пожежної безпеки необхідно провести аудит підприємства. Визначити характеристики та особливості роботи підприємства (розміри будівель і приміщень, їх призначення, площа, висота стель і т.д) Окреслити місця розміщення обладнання, яке може спалахнути. За підсумками такого аудиту у компанії є всі дані для визначення ризиків пов’язаних з можливим загорянням. Тут також варто врахувати на якій відстані від будівлі знаходиться пожежна частина, і як довго бригада може добиратися в звичайний час і в годину пік.
  2. При установці устаткування і систем пожежної безпеки найкраще звернутися в професійну компанію, що має всі відповідні дозволи. Тут потрібен індивідуальний підхід з урахуванням параметрів будівлі, напрямку діяльності підприємства, кількості персоналу. Однак загальні вимоги до технічного оснащення однакові і включають установку системи пожежної сигналізації або оповіщення, ручних або автоматичних засобів пожежогасіння та димовидалення. Також важлива установка датчиків диму, розміщення знаків і покажчиків, плану евакуації на кожному поверсі.
  3. Важливим елементом пожежної безпеки є розробка правил та інструкцій пожежної безпеки, документів по експлуатації обладнання, умов зберігання продуктів, матеріалів, легкозаймистих елементів. Тут також необхідна розробка методології для навчання персоналу по техніці безпеки. Регулярне проведення планових занять і тренувальних евакуацій закріплять теоретичні знання і допоможуть зберегти життя і здоров’я в надзвичайній ситуації.

У висновку відзначимо, що дотримання правил пожежної безпеки надзвичайно важливе для здоров’я і життя персоналу. Не варто ними нехтувати і ні в якому разі не намагатися загасити пожежу самостійно, максимум, що можна зробити – це допомогти людям, що знаходяться в будівлі евакуюватися подалі від небезпеки і при будь-яких спалахах або задимленні негайно викликати МНС по телефону 101!