facebooktwittertwittertwittertwitter
triangle
triangle
triangle

Експерти SHEN: Сучасні тенденції озеленення простору

У сучасних містах, де багато суєти, стресу, машин, кам’яних джунглів людина все більше прагне до природи. І це одна з причин, по якій озеленення знаходиться на гребені популярності в усьому світі.

Серед переваг “зелених” просторів можна виділити наступні:

  • Сприятливий вплив на нервову систему. Вченими доведено, що рослини знімають стрес, заспокоюють, піднімають настрій.
  • Очищення повітря. Рослини насичують простір киснем і поглинають шкідливі речовини, що сприятливо позначається на продуктивності, самопочутті людей, які знаходяться в приміщенні.
  • Створення атмосфери і стилю. Озеленення – це прекрасний спосіб оновити інтер’єр, розставити правильні акценти, отримати статус “екологічного” простору.

Дуже важливо для правильного озеленення звернутися до фахівців, так як не всі рослини приносять користь, наприклад цвітіння деяких представників флори може викликати запаморочення, головний біль і т.д. За деякими рослинами потрібен спеціальний догляд, певне світло, вологість, інакше замість стильного декору можна отримати досить сумну картину.

Поговоримо про тренди  

Велика кількість зелені стає модним трендом для компаній. В цьому році відкрився офіс компанії Amazon який нагадує скоріше ботанічний сад або тропічний ліс.

А ось так виглядає частина одного з найбільших торгових центрів світу, в Куала Лумпурі

Однією з головних тенденцій останніх років є вертикальне озеленення. Це можуть бути картини з моху і інших рослин, як наприклад в аеропорту Франкфурта

А можуть бути цілі стіни, як наприклад в Музеї Сучасного мистецтва в Сан-Франциско

Також вертикальні конструкції можуть служити перегородками в офісах

або частиною екстер’єру будівель

Дахи і тераси комерційних будівель також активно використовуються для створення зелених зон, як наприклад в одному з офісів Facebook

або організація такого лаконічного скверу на даху офісного будинку в Мілані

У висновку відзначимо, що при озелененні приміщень необхідно враховувати безліч чинників. Справитися з цим завданням можуть фахівці фасіліті компаній, що надають послуги фітодизайну, метою яких є створення комфортних умов для співробітників і гостей будинку, поліпшення самопочуття і підвищення продуктивності.