Відмовитися від газу. Переваги переходу на інші джерела енергії.
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Відмовитися від газу. Переваги переходу на інші джерела енергії.

Зростання цін на газ, екологічні проблеми, а також поява альтернативних технологій привели до прагнення об’єктів нерухомості переходити на інші джерела енергії. У цій статті поговоримо про можливі варіанти при відмові від використання газу.

Відмовитися від газу. Переваги переходу на інші джерела енергії.

Для житлових будинків все виглядає просто. У розвинених країнах, наприклад, існують спеціальні програми і нульові кредити на покупку електроплит і духовок замість газових, а також установку електробойлерів для підігріву води. Опалення в багатоквартирних будинках є централізованим тому з цим проблем не виникає.

В Україні існують методи стимуляції приватного сектора для переходу на електроопалення. Так при установці електрокотлів в приватних будинках, з жовтня по травень діє спеціальний низький тариф на електроенергію.

Що стосується комерційного сектора і виробничих об’єктів, то сучасна модель ведення бізнесу в усьому світі передбачає максимальне використання наявних ресурсів для переробки або повторного використання. Які тут можуть бути варіанти?

  • Переобладнання газових і рідкопаливних котлів на органічне паливо, яке, наприклад, є побічним продуктом виробничої діяльності (лузга соняшника, деревна паливна гранула, послід птахів і т.д.) допомагає в рази підвищити енергоефективність.
  • Модернізація топкових твердопаливних котлів, а саме збільшення потужності за рахунок зміни системи горіння предпотоков (вихровий горіння) також стає економічно вигідним рішенням.
  • Використання залишкового потенціалу технологічних теплоносіїв. Установка обладнання по відведенню конденсату, вторинне використання розігрітої води в теплопунктах.

Окремо варто зупинитися на альтернативних джерелах енергії. Найбільш актуальними для наших широт є сонячні панелі і вітрогенератори. Ще кілька років тому ці рішення були абсолютно невигідними. Однак обладнання для таких енергостанцій з кожним роком дешевшає. Крім того, не припиняються розробки, що стосуються збільшення ККД сонячних панелей і вітрових установок.

Станом на кінець 2019 року, виробництво електроенергії від зелених електростанцій склало 8.4 млрд квт/год, що становить 5.5% від загального виробітку. З огляду на те, що за минулий рік нових потужностей було побудовано вдвічі більше ніж за всі попередні роки, можна сказати, що така енергія є дуже перспективним напрямком розвитку української енергетики.

У висновку, варто відзначити, що робота на газовому обладнанні буде тягти за собою все більше витрат, тому чим раніше компанії перейдуть на інші рішення, тим більш конкурентоздатним буде вироблений продукт або послуга.