Управління логістичним комплексом. Останні тенденції
Спеціальні ціни для підприємств на період війни!
Дізнатись більше →
0 800 300 704

viber telegram whatsapp
triangle
triangle
triangle

Управління логістичним комплексом. Останні тенденції

За останні кілька років логістика зробила пару великих стрибків в своєму розвитку. Відкриття кордонів, глобалізація, споживчі тренди і здешевлення доставки сприяли вільному руху товарів по всьому світу. Чи варто говорити, що знадобилися значні площі для зберігання продукції? А розвиток комп’ютерних технологій створив нові віртуальні торгові майданчики і платформи.

Управління логістичним комплексом. Останні тенденції

Для складських комплексів це означає необхідність миттєвої обробки великої кількості заявок і документів, сортування та обліку товарів, їх компактне зберігання, швидкий пошук та відвантаження необхідної продукції. При такому навантаженні робота в ручному режимі призводить до зривів термінів поставки, помилок в документах, втрати продукції і т.д. Сьогодні без допомоги технологій на складах не обійтися.

Автоматизація процесів

Головним трендом в сфері логістики залишається автоматизація процесів. WMS (Warehouse Management System) програми автоматизації процесів, що вже стали нормою продовжують розвиватися пропонуючи все нові рішення і можливості оптимізації.

У складській логістиці важливу роль відіграє сам об’єкт нерухомості і його правильне обслуговування для підтримки високої продуктивності складу. Для цього все частіше використовуються спеціальні платформи. При обслуговуванні складських комплексів компанія SHEN використовує Prengi, яка легко інтегрується в будь-яку наявну систему управління і пропонує зручну модель автоматизації процесів обслуговування, обробки заявок, аналізу і моніторингу даних по об’єкту, а також контролю за роботами.

Найбільші світові торгові майданчики пішли ще далі, зробивши управління складом практично “технологічним мистецтвом”. Лідируюча на ринку компанія Amazon тільки в 2019 році отримала доходів на 280,5 млрд доларів, що на 20% більше попереднього року, і за прогнозами 2020 рік приніс цьому гіганту ще більші гроші.

Управління логістичним комплексом. Останні тенденції

Торгова платформа продає величезну кількість різних товарів, з мінімальною націнкою і швидкою доставкою, а без точної роботи складу це неможливо. Компанія вкладає величезні кошти в розробку програмного і технічного забезпечення. Велика частина товарів, що продаються через майданчик є не великогабаритними, тому складські стелажі чимось нагадують бібліотеку.

Для швидкого пошуку і відвантаження товару Amazon розробила просту і зручну систему: Покупець клікає на сайті кнопку купити, на найближчому складі, де є даний товар, над відповідним стелажем загоряється лампочка і співробітник або робот (деякі склади Amazon повністю автоматизовані) беруть необхідний товар і переміщають його на сортувальний конвеєр, який автоматично упаковує товар для перевезення, далі в справу вступає вже транспортна логістика.

Система зберігання на даних складах також особлива. Маленькі товари зберігаються з більшими, продукція різних товарних груп лежить на одному стелажі. В Amazon давно зрозуміли, що знайти необхідний HDMI кабель або шкарпетки, або шпильки для волосся серед інших таких же товарів набагато складніше, ніж взяти з полиці поруч з кросівками або телевізором.

Роботизація

Вище ми вже торкнулися ще однієї важливої ​​тенденції – роботизації. Найбільш активно роботів на складах впроваджують в Китаї. Величезна кількість помилок пов’язаних з людським фактором, привело великі склади до розуміння переваг повної автоматизації складів. Для цього компанії використовують спеціальних роботів – сортувальників, які переміщаються по складу за спеціальними мітками на підлозі, і отримуючи координати товару на складі дістають його з потрібною полиці.

Тут варто зробити застереження, що і власники складів і розробники погоджуються, що технологія поки дорогувата і виконання завдань роботами далека від ідеалу, проте з кожним роком техніка стає все більш інтелектуальною а технології виробництва здешевлюються.

Безпека

Системи автоматизації і роботизації роблять склади більш уразливими для шахраїв і хакерських атак. Тому питання кібербезпеки стає вкрай актуальним.

Пожежна безпека також залишається в пріоритеті, так як будь-який спалах може призвести до серйозних матеріальних втрат в приміщеннях, де багато коробок та інших легкозаймистих матеріалів.

В цілому, за прогнозами експертів, в зв’язку зі зростаючим попитом на онлайн покупки, штучний інтелект, машинне навчання, технології інтернету речей і Big Data стануть важливими драйверами галузі в найближчі кілька років. Однак для цього складської логістики необхідно створити базу з автоматизованих і налагоджених процесів.